Çevre Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı personel alımı için geçtiğimiz günlerde yayımladığı personel alımı ilanına göre bünyesindeki eksikliği gidermek üzere 69 kişilik kadro ile Temizlik Görevlisi alımı yapılacağını bildirmişti. Söz konıusu ilan için başvurularda artık sona geldik.

Söz konusu ilan ile Bakanlık bünyesine 30 farklı şehirde personel alımı gerçekleştirilecek. Peki alım yapılacak şehirler hangileridir? Nasıl başvuru yapılır? Başvuru sonuçları ne zaman?

69 Temizlik Görevlisi Alımı Yapılacak?

Çevre Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı yayımladığı ilana göre 30 farklı şehirde olmak üzere temizlik görevlisi alacak. Alımlar bakanlığın merkez ve taşra teşkilatına yapılcak. Bu kapsamda alım yapılacak şehirler;

 Adıyaman 1 Kişi, Ağrı 1 Kişi, Aksaray 1 Kişi, Bakanlık Merkez teşkilatı 20 Kişi,Ankara 5 Kişi, Balıkesir 1 Kişi, Bayburt 2 Kişi, Bingöl 1 Kişi, Burdur 1 Kişi, Bursa 1 Kişi, Çorum 1 Kişi, Erzurum 1 Kişi, Gaziantep 2 Kişi, Giresun 2 Kişi, Iğdır 1 Kişi, İstanbul 6 Kişi, İzmir 4 Kişi, Kahramanmaraş 1 Kişi, Kars 2 Kişi, Konya 1 Kişi,  Kütahya 1 Kişi,  Malatya 1 Kişi,  Mersin 1 Kişi,  Muğla 2 Kişi,  Muş 1Kişi,  Niğde 1 Kişi, Osmaniye 1 Kişi, Sakarya 1 Kişi, Samsun 3 Kişi, Şanlıurfa 1 Kişi, Zonguldak 1  Kişi

Başvurular Sona Eriyor!

Baklanlık Temizlik Görevlisi alımı başvuruları için süreç 26 Ekim 2022 tarihinde başlamış olup artık sona ermektedir. Adaylar başvurularını en geç 5 Kasım 2022 tarihi itibari ile sonlandırmaları gereklidir. Başvurular sadece Elektronik ortamda e-Devlet şifresi ile gerçekleştirilmektedir.

Başvuru Adresi: https://www.turkiye.gov.tr/cevre-ve-sehircilik-kariyer-kapisi-kamu-ise-alim

Başvurular Nasıl Yapılacak?

1. ADIM: Öncelikle yukarıdaki bağlantıya tıklayınız. Açılan ekrana e-Devlet şifresi ile giriş yapmanız gerekmektedir.

2. ADIM: Açılan ekran " Yeni Başvuru " seçeneğine tıklayarak başvuru yapabilirsiniz. Sonrasında ise aşağıda görseldeki kısımdan Başvur seçeneğine tıklayabilirsiniz.

3. ADIM: Açılan ekran ilanı tekrardan inceledikten sonra en alt kısımda bulunan "  Yukarıdaki bilgilendirme yazısını okudum ve kabul ediyorum. "  seçeneğini tıklayabilirsiniz. Sonrasında ise ilerleyen adımları takip edebilirsiniz.

Mülakat Yapılmayacak!

Çevre Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı temizlik görevlisi alımı için adaylardan herhangi bir mülakat yapılmayacaktır. KPSS Puanı ile başvuru yapıldığından puanlar ele alınarak yapılacak sıralama ile değerlendirme yapılacaktır.

Başvuru sonuçları ise izleyen günlerde açıklanacak.

8400 TL Maaş Verilecek!

2022 yılı gelmesi ile birlikte Kamu ve özel sektörde bir çok mesleğe zam yapıldı. Bunlar içerisinde Kamuda hizmet vermekte olan Temizlik görevlileride oldu. Buna göre Temmuz zammı ile birlikte kamuda görev yapan temizlik görevlileri 8.400 TL maaş almaktadırlar.

BAŞVURU ŞARTLARI BURADA

İLANIN TAM METNİ