Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı personel alımı yapıyor. Resmi Gazetede 4 Kasım 2023 tarihibde yayımlanmış olan ilanlar kapsamında sözleşmeli Bilişim Personeli alımı gerçekleştirilecek. Alımlar 3 Farklı Grupta olmak üzere farklı kadrolarda istihdam edilecektir. 

Buna göre ÇSGB Personel alımı Bakanlığın Bilgi Teknolojileri Genel Müdürlüğünde istihdam edilmek üzere gerçekleştirilecektir.

Başvuru Kontenjan Detayları Nelerdir?

  • 1 Java Kurumsal Mimar,
  • 1 Kıdemli Bilgi Güvenliği Uzmanı,
  • 1 Kıdemli Sistem Uzmanı,
  • 3 Sistem Uzmanı,
  • 3 Kıdemli Java Yazılım Uzmanı,
  • 1 Veri Tabanı Yöneticisi,
  • 2 Sistem Uzmanı,
  • 1 Devops Uzmanı,
  • 5 Java Yazılım Geliştirme Uzmanı,
  • 1 kişi .NET Yazılım Geliştirme Uzmanı,

olmak üzere toplamda 19 Sözleşmeli Personel Alımı yapılacak.

KPSS Li KPSS siz Personel Alımı Detayları Nedir?

Başvurularda KPSS ve YDS Puanı şartı aranacak. Ancak KPSS Puanı olmayan adaylarda başvuruda bulunabilecekler. Bu kapsamda Adayların geçerlilik süresi dolmamış olan Yabancı Dil Sınavından İngilizce dilinden puan almış olmaları gereklidir.

KPSS siz personel Alımlarında Puan 70 olarak ele alınacak olup Değerlendirmelerde %70 KPSS ve %0 YDS Puanı hesaplanacak.

KPSS Puanı le yapılacak başvurularda 2022 veya 2023 yıllarında yapılan KPSS'den Lisans seviyesinde P3 puan türünden en az 70 puan almış olmak şartı aranacak olup Değerlendirmelerde ise %70 KPSS ve %30 YDS Puanı ele alınacaktır.

Başvuru İçin Aranan Genel Şartlar Nelerdir?

Adaylardan genel olarak 657 Sayılı Devlet Memurları kanunun 48. maddesindeki şartlar aranacak. 

Öte yandan En az Dört yıllık eğitim veren Üniversitelerin Mühendislik bölümlerinden mezun olmuş olmaları gerekmektedir. 

190 Aday Sınava Katılacak!

Yapılan değerlendirme sonucuna göre kadro sayısının 10 katı aday KPSS Puan sırasına göre 190 Aday sınava katılacak. Detayla şöyle;

Başvurular Sona Eriyor!

ÇSGB SÖzlşemeli Personel alımı başvurusu ilanın yayımlanması ile birlikte başlamış olup en geç19 Kasım 2023 tarihine kadar başvuruların yapılmış olması gereklidir. Sadece Online olarak ÇSGB kariyer adresi üzerinden yapılacak.

Başvuru Tarihleri: 4 - 19 Kasım 2023

Başvuru Adresi: https://www.turkiye.gov.tr/vsg-kariyer-kapisi-kamu-ise-alim

İLANIN TAM METNİ

Başvuruların Geçersiz Sayılacak Durumlar!

Gerçeğe aykırı beyanda bulunanlar ile sınava girme şartlarını taşımadıkları sonradan anlaşılanları sınava girip başarılı olsalar dahi başarısız sayılacaklar ve sözleşme yapılmayacaktır. Sözleşme imzalandıktan sonra işe alınma açısından gerekli olan niteliklerden herhangi birinin taşınmadığının anlaşılması halinde sözleşmeleri feshedilecektir. Ayrıca gerçeğe aykırı beyanda bulunanlar hakkında hukuki işlem başlatılacaktır.