Milli Savunma Bakanlığı tarafından geçtiğimiz günlerde yayımlanmış olan Subay Alımı için başvurular sona eriyor. kuvvet Komutanlıklarında istihdam edilecek Muvazzaf Subay Alımı gerçekleştirilecek.

40 Subay Alımı Yapılıyor!

MSB PERTEM üzerinde yayımlanmış olan Kuvvet Komutanlıkları Subay alımları,

 • KKK 35 Subay,
 • HKK 5 Subay,
 • DKK 2 Subay,

olmak üzere toplamda 40 Subay alımı gerçekleştirilecektir.

Başvurular Sona Eriyor!

İç ve Dış Kaynaktan Muvazzaf Subay alımı için başvurular 6 Ekim 2023 tarihinde başlamıştı ve en geç 6 Kasım 2023 tarihine kadar gerçekleştirilmesi gereklidir. Henüz başvuru yapmamış olan adayşar aşağıdaki bağlantıyı kullanarak detaylara ulaşabilirler.

İLGİLİ HABER: https://www.isinolsa.com/subay-alimi/tsk-2023-yili-ic-ve-dis-kaynaktan-muvazzaf-40-subay-alimi-ilani-h45222.html

Başvuru Hangi Durumlarda Geçersiz Sayılır?

Yanlış beyanda bulunanlar ile yukarıda sahip olunması gereken nitelikleri taşımadığı tespit edilenlerin (başarılı olup eğitimlere katılsalar dahi) işlemleri durdurulacak ve iptal edilecektir.

Başvuru şartlarında belirtilen koşulların tamamına uygun olmayan adayların başvurusu kabul edilmeyecek, tespit edilemeyen hususlar evrak kontrol aşamasında kontrol edilecektir.

Başvuru ekranında doldurulması gereken bütün bölümleri tam ve doğru olarak doldurmayanların ön başvurusu kabul edilmeyecektir.

Yazılı sınav ücreti yatırması gereken adayların kılavuzda belirlenen süreler içerisinde belirlenen miktarı yatırmamaları durumunda ön başvurusu geçersiz sayılacaktır.

Seçim Aşaması Faaliyetleri Nelerdir?

 1. Yazılı Sınav,
 2. Kayıt Kabul,
 3. Fiziki Değerlendirme (Dış Kaynak Adaylar İçin),
 4. Fiziki Yeterlilik Testi (Dış Kaynak Adaylar İçin),
 5. Kişilik Değerlendirme Testi,
 6. Mülakat,
 7. Genel Sağlık Muayenesi (Sağlık Kurulu Raporu düzenlenmesi şeklinde)
 8. Güvenlik Soruşturması ve Arşiv Araştırması.