Bursa Büyükşehir Belediyesine bağlı olan Bursa Su ve Kanalizasyon İdaresi ( BUSKİ ) bünyesindeki eksikliği karşılamak üzere Düz Memur alımı ilanı yayımlandı. 657 Sayılı Devlet Memurları kanunu kapsamında yayımlanmış olan ilana göre BUSKİ Mahalli İdarelere İlk defa atanacaklara uygulanacak Usul ve Esas ile bünyesine Düz Memur alımı yapılacak. Başvuru için aranan şartlar nedir? Ne Zaman başvuru yapılacak? Detaylar haberde.

Kontenjan Bilgisi Nedir?

BUSKİ yayımladığı ilana göRe 9. Dereceli kadroda Genel İdare Hizmetleri sınıfında 10 kişilik kadro ile Düz Memur Alımı gerçekleştirecek. Kadın Erkek Adaylardan başvuru alınacak olup aşağıdaki tabloda kontenjanları imceleyebilirsiniz.

Başvuru İçin Aranan Şartlar Nedir?

Genel olarak adaylardan 657 SayIlı Devlet memurları kanunu kapsamında " Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak, Kamu haklarından mahrum olmamak, Görevini yapmasına engel olabilecek herhangi bir sağlık sorunu olmamak, Erkek adaylar için askerliğini yapmış veya askerlik ile ilgisi olmamak, Herhangi bir suç hükümlülüğü olmamak " gibi şartlar aranacaktır.

Ayrıca herhangi bir Sosyal Güvenlik Kurumundan yaşlı veya emekli aylığı almıyor olmak gereklidir.

KPSS Şartı nedir?

Adayların 2022 yılınsa yapılmış olan KPSS'den Lisans seviyesinde P3 puan türünden en az 70 puan almış olmas gereklidir.

Eğitim şartı:

Lisans düzeyinde eğitim veren fakültelerin Kamu Yönetimi,  Çalışma Ekonomisi ve Endüstri İlişkileri,  İnsan Kaynakları Yönetimi,  İktisat,  Ekonomi , İşletme, Maliye, Muhasebe ve Finans Yönetimi, Uluslararası Finans ve Bankacılık, Programlarının birinden mezun olmak.

Başvurular Ne Zaman Yapılacak?

Belediye memur alımı için başvurular Eylül ayında alınacak. Şartları sağlayan adaylar başvurularını şahsen veya e-Posta yolu ile gerçekleştirmeleri gereklidir. Başvurular sadece İstenen belgelerle yapılacak.

Başvuru Tarihleri: 4 - 8 Eylül 2023

Şahsen Başvuru Adresi: Sırameşeler Mahallesi Avrupa Konseyi Bulvarı D Blok No:6/3 Osmangazi/BURSA

Elektronik Başvuru Adresi: https://www.buski.gov.tr/Memur/MemurBasvuru

İLANIN TAM METNİ