Başkent'te Ankara Büyükşehir Belediyesine bağlı olan ve toplu taşıma hizmetleri sunan BUGSAŞ, 500 geçici şoför pozisyonu için başvuruları kabul etmeye başladı. 31 Mayıs 2024 tarihine kadar devam edecek başvurular, hem online hem de şahsen yapılabilecek.

BUGSAŞ Şoför Alımı Başvuru Şartları Neler?

Ankara Büyükşehir Belediyesi şoför alımı için adayardan bazı genel ve özel şartlar aranacak. Genel olarak " Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak, Kamu haklarından mahrum olmamak, Görevini yapmasına engel olabilecek herhangi bir sağlık sorunu olmamak, Yapılacak güvenlik soruşturması ve arşiv araştırmasından olumlu sonuç alabiimek " gereklidir. Özel olarak ise;

657 sayılı yasanın 48/5. maddesindeki suçlardan hüküm giymemiş olmak , Sürücü olmaya engel bir sağlık sorunu bulunmamak, Kamu haklarından mahrum olmamak, ileri sürüş teknikleri bilgisine sahip olmak, vardiyalı çalışmaya ve Ankara'nın farklı bölgelerinde görev yapmaya uygun olmak.

 Eğitim Şartı:

En az lise mezunu olmak (yüksekokul veya üniversite mezunları da başvurabilir).

Sürücü Belgesi Şartı:

E veya D sınıfı otobüs sürücü belgesine sahip olmak.

Yaş Şartı Nedir?

 Başvuru yapacak adayların 24-42 yaş aralığında olmaları gereklidir.

BUGSAŞ Şoför Alımı Başvurusu Nasıl Yapılır?

Adaylar, başvurularını 31 Mayıs 2024 saat 17:30'a kadar iki şekilde yapabilirler:

  1. Online Başvuru: https://ik.bugsas.com.tr adresini ziyaret ederek.
  2. Şahsen Başvuru: BUGSAŞ Genel Müdürlüğü'ne giderek (Beştepe Mahallesi Mevlana Bulvarı No:82 Kat:3 Yenimahalle/ANKARA).

BUGSAŞ Şoför Alımı Mülakatları Ne Zaman?

Mülakatların yeri, tarihi ve saati 3 Haziran 2024'te https://www.bugsas.com.tr adresinden ilan edilecek.

BUGSAŞ Şoför Maaşları ve Çalışma Detayları Nedir?

Seçilen adaylar, EGO Otobüs İşletme Dairesi Başkanlığı bölgelerinde haftalık 45 saat, 3 vardiya sistemiyle çalışacaklar. Maaş ve diğer yan haklarla ilgili detaylar, mülakat aşamasında veya işe alım sürecinde paylaşılacaktır.

İLANIN TAM METNİ: https://media.iskur.gov.tr/89987/isci-alim-ilani-ek-1.pdf