Bursa Teknik Üniversitesi personel alımı ilanı yayımlandı. 55 KPSS puanı ile sözlşemeli personel alımı yapılacak. Bu yönde İşin Olsa ekibi olarak personel alımı ilanı hakkında detayları sizlerle paylaşacağız.

Bursa Teknik Üniversitesi ( BTU ) 657 sayılı Devlet Memurları kanunu kapsamında 4/B sözleşmeli personel alımı gerçekeştirilecek. Bu yönde üniversite bünyesine toplamda 4 kişilik kadro ile farklı alanlarda personel alımı yapılacak.

BTU Personel Kontenjan Dağılımı Nedir?

Üniversiteye 4 kişilik kadro ile;

  • 1 Büro Personeli,
  • 3 Destek Personeli,

alımı yapılacak.

Mülakat Yapılmayacak! KPSS Detayı Nedir?

Üniversiteye personel alımı için herhangi bir mülakat yapılmayacak. KPSS puanı ile alınacak başvurular ele alınarak yapılacak değerlendirme puan sırasına göre adaylar listelenecektir En yüksek puana sahip olan adayların ataması yapılacak olup geri kalanlar yedek aday listesine eklenecektir.

Başvuru İçin Adaylardan Hangi Şartlar Aranacak?

Adayların başvuru yapabilmeleri için öncelikle 657 Sayılı Devlet Memurları kanunun 48. maddesindeki şartları sağlıyor olmaları gereklidir. Bu kapsamda " Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak, Kamu haklarından mahrum olmamak, Görevini yapmasına engel olabilecek herhangi bir sağlık sorunu olmamak, Yapılacak güvenlik soruşturması ve arşiv araştırmasından olumlu sonuç alabilmek, Herhangi bir suç hükümlülüğü olmamak " gibi şartlar aranacak.

Ayrıca yukarıdaki tabloda da göreceğiniz gibi adaylardan KPSS Şartı talep edilmektedir. Bu yönde 2022 yılında yapılan KPSS'den Lise için P94, Lisans için P3 puan türünden en az 55 puan almış olmak şartı aranacaktır.

Başvurular Ne Zaman Yapılacak?

Söz konusu BTU personel alımında adaylar başvurularına ilanın yayımlanması ile birlikte başlamış olup en geç 15 gün içerisinde başvuruların yapılmış olması gerekmektedir.

Başvuru Tarihleri: 29 Ocak - 12 Şubat 2024

İLANIN TAM METNİ