BOTAŞ Başvurusu Başladı! Ön Lisans ve Lisans mezunları içerisinden KPSS Puanı ile farklı kadrolarda İşçi ve Personel alımı gerçekleştirecek. Alımlar 19 farklı şehirde olmak üzere BOTAŞ ( Boru Hatları ile Petrol Taşıma AŞ. Genel Müdürlüğü ) bünyesindeki ihtiyacını gidermek üzere 151 Sürekli İşçi Alımı ve Engelli İşçi Alımı yapılacak. Başvurular İŞKUR üzerinden yapılacak olup detaylı kontenjan dağılımı ve Başvuru şartlarını İşin Olsa ekibi olarak sizlerle paylaşıyoruz.

Başvuru Süreci Başladı!

BOTAŞ işçi personel alımında başvurular Bugün 11 Aralık 2023 tarihi ile başladı. Hafta sonuna kadar devam edecek başvurular sadece İŞKUR üzerinden gerçekleştirilecek. Söz konusu ilan İŞKUR üzerinde yayımlanarak İlan numaraları yayımlandı. Başvurularınızı İş İlanı numaralarına göre gerçekleştirebileceksiniz.

BAŞVURU ADRESİ: https://esube.iskur.gov.tr/Istihdam/AcikIsIlanAra.aspx

151 İşçi Personel Alımı Kontenjan Dağılımı Nedir?

BOTAŞ yayımladığı ilana göre bünyesine toplamda 151 Personel Alımı yapılacak. Bu kapsamda alımlar;

  • 121 Sürekli İşçi,
  • 30 Engelli İşçi, 

Hangi Şehirlerde Personel Alımı Yapılacak?

BOTAŞ yayımladığı ilana göre alımlar;

Engelli Alımları; Adana, Aksaray, Erzurum, İstanbul, Kırklareli, Tekirdağ,

Sürekli İşçi Alımları: Ankara, İstanbul, Tekirdağ, Edirne, Aksaray, Adana, Hatay, Şırnak, Mardin, Bursa, Konya, Kayseri, Kahramanmaraş, Erzurum, Ardahan, Iğdır, Ağrı, Van, Kırklareli, 

Alım Yapılacak Kontenjanlar:

  • 26 Uzman Yardımcısı,
  • 52 Mühendis,
  • 40 Teknisyen,
  • 30 Engelli Büro Görevlisi,

Başvuru İçin Adaylardan Aranan Şartlar Nelerdir?

BOTAŞ personel alımı için adaylardan genel ve özel nitelikler aranacak Genel olarak adaylardan 657 Sayılı Devlet memurları kanunun 48. maddesindeki şartlar aranacak. Buna göre " Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak, Kamu haklarından mahrum olmamak, Görevini yapmasına engel olabilecek herhangi bir sağlık sorunu olmamak, Yapılacak güvenlik soruşturması ve arşiv araştırmasından olumlu sonuç alabilmek, Herhangi bir suç hükümlülüğü olmamak, Erkek adaylar için askerliğini yapmış veya askerlik ile ilgisi olmamak" gibi şartlar aranacak.

KPSS Şartı Nedir?

Adaylardan KPSS Şartı aranacaktır. Bu kapsamda 2022 yılında yapılan KPSS'den Ön Lisans mezunları için P93 ve Lisans mezunları için P1, P4, P48, P14, P35, P3 puan türünden en az 60 puan almış olmak şartı aranacaktır.

Yaş Şartı Var!

İlana müracaat edecek adayların ilan tarihi itibarıyla 35 yaşını doldurmamış olmaları gerekmektedir.

Mühendis Alımı Mezuniyet Şartı:

En az 4 yıllık eğitim veren üniversitelerin Bilgisayar, Yazılım, Endüstri, Elektronik - Elektrik, İnşaat Makine, Harita, Jeofizik, Çevre, Kimya bölümü mezunu olmak.

Teknisyen Alımı Mezuniyet Şartı:

En az iki yıllık eğitim veren üniversitelerin Bilgisayar Teknolojisi / Bilgisayar Programcılığı, Harita, Makine, Resmim ve Konstriksiyon, Mekatronik, Elektrik, İnşaat Teknolojisi, Haberleşme, İş Sağlığı ve Güvenliği bölümlerini herhangi birinden mezun olmuş olmak.

Uzman Yardımcısı Alımı Mezuniyet Şartı:

En az 4 yıllık eğitim veren üniversitelerin İstatistik/ Ekonometri, Matematik, İşletme/ İktisat, İİBF/SBF, Bankacılık ve Finans Ekonomi ve Finans, Finans ve Bankacılık, Uluslararası Finans, İşletme, İktisat, Maliye bölümü mezunu olmak.

Büro Personeli Alımı Mezuniyet Şartı:

En az iki yıllık eğitim veren üniversitelerin Adalet, Adalet Muhasebe ve Vergi Uygulamaları mezunu olmak.

Mesleğe Göre Özel Şartlar Nedir?

Engelli Personel Alımı Tablosu:

Sürekli personel Alımı Kontenjan Tablosu:

İŞKUR Başvurular Başladı!

BOTAŞ Personel alımı başvurusu için adaylar haftaya başlayacak. İlan başvurusları İŞKUR üzerinden yapılacak. Bu kapsamda başvurular sadece Elektronik ortamda gerçekleştirilecek olup adaylar ilan numaralarına başvuru süreci başladığında ulaşabilecekler.

Başvuru Tarihleri: 11 - 15 Aralık 2023

Başvuru Adresi: https://esube.iskur.gov.tr/Istihdam/AcikIsIlanAra.aspx

ENGELLİ PERSONEL ALIMI TAM METNİ

SÜREKLİ PERSONEL ALIMI TAM METNİ