Belediye Memur alımı ilanları yayımlanıyor. 2024 yılı Memur Alımı kapsamında yayımlanmış olan ilana göre Van Özalp Belediyesi bünyesindeki eksikliği karşılamak üzere 3 farklı alanda memur Alımı yapılacağını ilan etti. Bu kapsamda yayımlanan ilana göre alımlar 657 Sayılı Devlet Memurları kanunu kapsamında Mahalli İdarelere İlk defa atanacaklara uygulanacak Sınav ve Atama yönetmeliği ile Belediye Memur Alımı gerçekleştirilecek.

Memur Alımı Kontenjanları Nelerdir?

2024 yılı memur alımı kapsamında alım yapılacak kadrolar:

  • 1 Mühendis,
  • 1 Muhasebeci,
  • 2 Zabıta Memuru,

alımı gerçekleştirilecek.

Başvuru İçin Adaylardan Aranan Şartlar Nelerdir?

Belediye Memur alımında adaylardan genel olarak 657 Sayılı devlet memurları kanunun 48. maddesindeki şartlar aranacak. Buna göre Özel olarak ise KPSS, Eğitim gibi şartlar aranacak.

KPSS Şartı Nedir?

Adayların 2022 yılında yapılan KPSS'den Lisans seviyesinde P3 puan türünden en az 70 puan almış olmaları gereklidir.

Mühendis Alımı Şartları:

Lisans düzeyinde eğitim veren fakültelerin çevre mühendisliği bölümünden mezun olmak.

Muhasebeci Alımı Şartları:

Lisans düzeyinde eğitim veren fakültelerin işletme, iktisat, muhasebe, muhasebe ve finans yönetimi, maliye, ekonomi, ekonometri, ekonomi ve finans, bankacılık programlarının birinden mezun olmak.

Zabıta Memuru Alımı Şartları:

Lisans düzeyinde eğitim veren fakültelerin herhangi bir bölümünden mezun olmak. En az B Sınıfı sürücü belgesine sahip olmak, Erkeklerde 167 cm ve Kadınlarda 160 cm boyundan kısa boylu olmamak, Sınav Tarihi ile 30 yaşından büyük olmamak gereklidir.

Başvurular 2024 Yılında Başlayacak!

2024 yılı Memur alımı ilanları yayımlanmaya başladı. Bu kapsada Özalp Belediyesi 2024 yılı Memur Alımı başvuruları Ocak ayı içerisinde alınacak.

Başvuru Tarihleri: 8 - 12 Ocak 204

Başvuru Adresi: Özalp Belediyesi (Mahmudiye Mahallesi Atatürk Caddesi No:35 Özalp/VAN)

İLANIN TAM METNİ