Belediye ilanları yayımlanıyor. Az Önce Bakanlıktan gelmiş olan duyuruya göre Mersin'de hizmet vermekte olan Yenişehir Belediyesi bünyesindeki eksikliği karşılamak üzere farklı alanlarda memur alımı yapılcağını bildirdi. 

Başvuru Kontenjan Bilgisi Nedir?

Yenişehir Belediyesi memur alımına Kadın Erkek adaylar başvuruda bulunabilecek. Lisans mezunu kapsamında,

  • 1 Sosyal Çalışmacı,
  • 1 Mühendis,

Başvuru İçin Adaylardan Aranan Şartlar Nelerdir?

Belediye Memur alımı için genel olarak 657 Sayılı Devlet memurları kanunun 48. madesindeki şartlar aranacak. Bu kapsamda " Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak, kamu haklarından mahrum olmamak, Görevini yapmasına engel olabilecek herhangi bir sağlık sorunu olmamak, Erkek adaylar için askerliğini yapmış veya askerlik ile ilgisi olmamak " gibi şartlar aranacak.

Özel Başvuru Şartları Nedir?

  • İlan edilen unvanlar için mezun olunan okul itibari ile öğrenim şartını taşımak ve bu öğrenimle ilgili olarak 2022 yılı Kamu Personeli Seçme Sınavından (KPSS) alım yapılacak unvanların karşısında belirtilen puan türlerinden, belirtilen asgari KPSS puanını almış olmak.
  • Daha önce çalıştığı kamu kurum ve kuruluşlarından disiplinsizlik veya ahlaki nedenlerle çıkarılmış olmamak.
  • 13.10.1983 tarihli ve 2918 sayılı Karayolları Trafik Kanunu hükümlerince verilen ve tablonun nitelik kısmında belirtilen en az (B) sınıfı sürücü belgesine sahip olmak.

Başvurular Ne Zaman Yapılacak?

Yenişehir Belediyesi memur alımı için adaylar başvurularını Aralık ayı içerisinde gerçekleştirecek. Bu kapsamda başvurular istenen belgelerle şahsen yapılacaktır.

Başvuru Tarihleri: 25 - 29 Aralık 2023

Başvuru Adresi: Limonluk Mah. Vali Hüseyin Aksoy Cd. Yenişehir Belediye Başkanlığı Yenişehir/MERSİN

İLANIN TAM METNİ