Erzurum da hizmet vermekte olan Horasan Belediyesi memur alımı yapacak. Az Önce gelmiş olan duyuruya göre Belediye bünyesindeki eksikliği karşılamak üzere 657 Sayılı Devlet Memurları kanunu kapsamında istihdam edilmek üzere 5 farklı alanda olmak üzere Memur Alımı yapılacak. Buna göre Belediye memur kontenjan dağılımı ve ilan detayları için aşağıdaki bilgileri inceleyebilirsiniz.

Hangi Kadrolarda Memur Alımı Yapılacak?

  • 3 Mühendis,
  • 1 Sağlık Teknikeri,
  • 1 Tekniker,
  • 1 Eğitmen,
  • 1 Mimar,

olmak üzere toplamda 7 Memur Alımı gerçekleştirilecek.

Başvuru İçin Adaylardan Hangi Şartlar Aranacak?

Belediye Memur alımında adayların genel olarak 657 Sayılı Devlet Memurları kanunun 48. maddesindeki nitelikler aranacak. Bu kapsamda " Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak, Kamu haklarından mahrum olmamak, Görevini yapmasına engel olabilecek herhangi bir sağlık sorunu olmamak, Yapılacak güvenlik soruşturması ve arşiv araştırmasından olumlu sonuç alabilmek, Erkek adaylar için askerliğini yapmış veya askerlik ile ilgisi olmamak, Herhangi bir suç hükümlülüğü olmamak " gibi şartlar aranacak.

Özel Başvuru Şartları Nelerdir?

Adayların özel olarak, Eğitim, KPSS şartlarını sağlıyor olmaları gereklidir. 

- KPSS şartı olarak 2022 yılında yapılmış olan Kamu personeli Seçme Sınavından Ön Lisans için P93 ve Lisans için P3 puan türünden en az 55 veya 60 puan almış olmaları gerekmektedir.

- Daha önce çalıştığı kamu kurum ve kuruluşlarından disiplinsizlik veya ahlaki nedenlerle çıkarılmış olmamak.

- 13.10.1983 tarihli ve 2918 sayılı Karayolları Trafik Kanunu hükümlerince verilen ve tablonun nitelik kısmında belirtilen en az (B) sınıfı sürücü belgesine sahip olmak.

Mesleğe Göre Eğitim Şartı Nedir?

Başvurular Ne Zaman Yapılacak?

Belediye Memur Alımı için adaylar başvurularını Ekim ayı içerisinde gerçekleştirecekler .Bu yönde başvurular sadece İstenen belgelerle gerçekleştirilecek.

Başvuru Tarihleri: 17 - 20 Ekim 2023

Başvuru Adresi: Kazım Karabekir Mahallesi Yavuz Selim Cad. No:48 HORASAN / ERZURUM

İLANIN TAM METNİ