Kırıkkale Yahşihan Belediyesi Memur alımı ilanı yayımlandı. Az Önce gelmiş olan memur alımı ilanına göre Yahşihan Belediyesi bünyesindeki eksikliği karşılamak üzere 657 Sayılı Devlet Memurları kanuna tabi olarak Mahalli İdarelere İlk Defa atanacaklara Dair Sınav ve Atama yönetmeliği hükümlerine göre 20 Memur Alımı gerçekleştirilecek. Alımlar farklı kadrolarda ve şartlarda gerçekleştirilecek.

Mezuniyete Göre Kontenjan Dağılımı Nedir?

Lise Mezunu: 4 Memur, 1 Hizmetli, 

Ön Lisans Mezunu: 1 Hizmetli, 2 Tekniker, 1 Gassal

Lisans Mezunu: 2 Memur, 2 Anbar Memuru, 1 Muhasebeci, 1 Ekonomist, 1 Mühendis, 1 Bilgisayar İşletmeni, 1 Tahsildar, 2 Veznedar

Başvuru İçin Adaylardan Aranan Şartlar Nelerdir?

Belediye memur alımı için adaylardan genel olarak 657 Sayılı Devlet Memurları kanunun 48. maddesindeki şartlar aranacak. Bu kapsamda adaylardan " Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak, Kamu haklarından mahrum olmamak, Görevini yapmasına engel olabilecek herhangi bir sağlık sorunu olmamak, Yapılacak güvenlik soruşturması ve arşiv araştırmasIndan olumlu sonuç alabilmek, Herhangi bir suç hükümlülüğü olmamak " gibi genel şartlar aranacak.

Ayrca Daha önce çalıştığı kamu kurum ve kuruluşlarından disiplinsizlik veya ahlaki nedenlerle çıkarılmış olmamak gereklidir.

Düşük KPSS Puanı Şartı Aranacak!

Yahşihan Belediyesi 20 memur alımı için adaylardan Düşük KPSS Puan şartı aranacaktır. Buna göre 2022 yılında yapılmış olan KPSS'den Lise için P94, Ön Lisans için P93 ve Lisans için P3 puan türünden en az 55, 60, 65 veya 70 puan almış olmak gereklidir. KPSS puan türü ve taban puanı mesleğe göre farklılık gösterebilmektedir. Aşağıdaki tabloyu inceleyerek KPSS şartlarını ve diğer şartları inceleyebilirsiniz.

Mesleki Şartları Gösterir Tablo:

Başvurular Ne Zaman Yapılacak?

Belediyenin memur alımı ilanına başvurular Eylül ayı içerisinde alınacak. Şartları sağlayan ve belgeleri hazırlayan adaylar şahsen veya elektronik ortamda başvurularını gerçekleştirebilecekler.

Başvuru Tarihleri: 18 - 20 Eylül 2023

Başvuru Adresi: Yahşihan Belediye Başkanlığı, İnsan Kaynakları ve Eğitim Müdürlüğü, Emirler Mahallesi Cumhuriyet Caddesi No:80 Yahşihan/KIRIKKALE

Elektronik Başvuru Adresi:  [email protected] 

İLANIN TAM METNİ