Balıkesir Üniversitesi Resmi Gazete'de 27 Mart 2020 tarihi itibari ile yayımladığı ilana göre 21 kişilik boş kadro ile sözleşmeli sağlık personeli alımı yapacağını ilan etti. Bu kapsamda alımlar Balıkesir Üniversitesi Sağlık Uygulama ve Araştırma Merkezinde ( Hastane ) istihdam edilmek üzere 657 Sayılı devlet memurları kanunun 48. maddesindeki nitelikler doğrultusunda KPSS puanı ile alım yapılacak. ( Eczacı için KPSS Yok ).

KADRO DAĞILIMI NEDİR?

BAŞVURU ŞARTLARI NEDİR?

Balıkesir Üniversitesi adaylardan genel olarak 657 Sayıl ıDevlet memurları kanunun 48. maddesindeki nitelikler kapsamında, Türkiye cumhuriyeti vatandaşı olmak, Kamu haklarından mahrum olmamak, Görevini yapmasına engel olabilecek herhangi bir sağlık sorunu olmamak, Yapılacak güvenlik soruşturması ve arşiv araştırmasından olumlu sonuç alabilmek, Erkek adaylar için askerliğini yapmış veya askerlik ile ilgisi olmamak gibi nitelikler aranacak.

ÖZE ŞARTLAR:

- Tercih edilecek pozisyonun karşısında yer alan şartları taşıyor olmak.

- 2018 KPSS (B) grubu sınavına girmiş olmak. Eczacı pozisyonu için KPSS şartı aranmamakla birlikte başvuruda bulunan aday sayısı ilanda belirtilen pozisyon sayısından fazla olması durumunda sözlü sınav yapılacak olup kazanan adaylar sözlü sınav başarı puan sırasına göre belirlenecektir.

- Herhangi bir Sosyal Güvenlik Kurumundan emeklilik veya yaşlılık aylığı almıyor olmak.

- Nöbet usulü çalışmaya engel bir durumunun bulunmaması.

- Başvuracak adayların durumunun; 657 Sayılı Devlet Memurları Kanununun 4/B maddesinin "Bu şekilde istihdam edilenler, hizmet sözleşmesi esaslarına aykırı hareket etmesi nedeniyle kurumlarınca sözleşmelerinin feshedilmesi veya sözleşme dönemi içerisinde Bakanlar Kurulu Kararı ile belirlenen istisnalar hariç sözleşmeyi tek taraflı feshetmeleri halinde, fesih tarihinden itibaren bir yıl geçmedikçe kurumların sözleşmeli personel pozisyonlarında istihdam edilemezler." hükmüne uygun olması.

- Adaylarla hizmet sözleşmesi yapılacak olup, sözleşmede belirtilen şartları yerine getirmeyen adayların sözleşmeleri bir ay içerisinde feshedilecektir.

BAŞVURU SÜRECİ BAŞLADI!

Balıkesir üniversitesi personel alımı için başvurular başladı. Adaylara başvuru için 15 günlük bir süre verilmiş olup başvurular en geç 10 Nisan 2020 tarihine kadar yaplacak.

Başvurular, Balıkesir Üniversitesi Rektörlüğü Personel Daire Başkanlığı Çağış Yerleşkesi BALIKESİR adresine posta yolu ile yapacaklardır (Ülkemizde ve tüm dünyada etkili olan COVID-19 salgını nedeniyle Cumhurbaşkanlığınca alınmış olan tedbirler kapsamında). Postadaki gecikmeler dikkate alınmayacaktır.

İLANIN TAM METNİ

Editör: TE Bilisim