Aydın Adnan Menderes Üniversitesi sözleşmeli personel alımı gerçekleştirilecek. Yayımlanmış olan ilana göre Üniversite bünyesindeki eksikliği gidermek için 657 sayılı devlet memurları kanunu kapsamında istihdam edilmek üzere Ön Lisans mezunu adaylar içerisinden sözleşmeli personel alımı gerçekleştirilecek. Kontenjan dağılımı ve şartları haberde.

Kontenjan Bilgisi Nedir?

Aydın Adnan Menderes Üniversitesi Elektronörofizyoloji Önlisans programından mezun olmak şartı ile 2 Sağlık Teknikeri Alımı yapılacak.

Başvuru Şartları Nelerdir?

Sağlık Personeli alımına başvuru için adaylardan genel olarak 657 Sayılı Devlet Memurları kanunun 48. maddesindeki şartlar aranacak. Bu kapsamda adaylardan özel olarak ise, Erkek adaylar için askerliğini yapmış veya askerlik ile ilgisi olmamak, 2022 Kamu Personeli Seçme Sınavı (B) Grubu sınavından Önlisans mezunları için KPSS/P93 puanı esas alınacak olup en az 70 puan almış olması gereklidir.

Başvurular Ne Zaman Yapılacak?

Başvurular ilanın yayım süreci ile birlikte başlamıştır. Buna göre adaylar başvurularını 13 - 27 Şubat 2023 tarihine kadar gerçekleştirmeleri gerekmektedir. Başvurlar sadece Üniversitenin resmi İnternet adresinden alınmış olan başvuru formu ile birlikte Aydın Adnan Menderes Üniversitesi Rektörlük Binası 3. Kat Personel Daire Başkanlığına şahsen başvuru yapmaları gerekmektedir.

İLANIN TAM METNİ

Editör: TE Bilisim