MSB'den Duyuru Sonuçlar Açıklandı! Devlet Memuru ve Subay Adayları

MSB PERTEM sonuçları açıkladı. Devlet Memuru alımı sonuçları ve Subay sonuçları hakkında açıklama geldi.

MSB'den Duyuru Sonuçlar Açıklandı! Devlet Memuru ve Subay Adayları

Milli Savunma Bakanlığı az önce yayımladığı duyuruya göre bazı ilanların sonuçlarını duyurdu. Geçtiğimiz günlerde yayımlanmış olan ilanlara göre Milli Savunma Bakanlığı memur alımı ve Askeri personel alımı sonuçları hakkında 13 Aralık 2022 tarihi ile duyuru geldi. Bu kapsamda İşin Olsa ekibi olarak sizlere ilgili duyuruların detaylarını aktaracağız.

MSB Devlet Memuru Alımı Sonuçları Açıklandı!

Milli Savunma Bakanlığından gelmiş olan duyuruya göre geçtiğimiz günlerde yayımlanmış olan ilan ile 65 Devlet Memuru alımı hakkında duyuru geldi. Bu yönde yayımlanan ilana göre Milli Savunma Bakanlığı Milli Savunma Uzman Yardımcısı ve Silahl Kuvvetler Uzman Yardımcısı alımı yapacak. 

Yapılan başvurular MSB tarafından incelenerek KPSS puan sırası ile değerlendirilmiş olup sonuçlar açıklanmıştır. Adaylar MSB tarafından belirtilen trihlerde mülakatlara katılacaklar.  Başvurusu kabul edilen adaylardan, alım yapılacak her unvan için kadro sayısının 4 katı kadar aday ilgili KPSS puanına göre sıralanarak taban puanlar belirlenmiştir. Buna göre,

Millî Savunma Uzman Yardımcısı : 19 - 23 Aralık 2022

Silahlı Kuvvetler Uzman Yardımcısı : 26 - 30 Aralık 2022 tarihleri arasında yapılacaktır.

Başvuru Sonuçları Sorgulama Ekranı

Adaylar, sorgulama sayfasında belirtilen tarih ve saatte Millî Savunma Bakanlığı Yönetim Hizmetleri Genel Müdürlüğü Sosyal İşler Daire Başkanlığı Eğitim Merkezi'nde (Emniyet Mahallesi, Celal Bayar Blv. 77-A, 06560 Yenimahalle / ANKARA ) hazır bulunacaklardır.

MSB Subay Temini SOnuç Duyurusu:

MSB'den 13 Aralık 2022 tarihi ile gelmiş olan duyuruya göre " Milli Savunma Bakanlığı Türk Silahlı Kuvvetleri 2022 yılı Dış Kaynaktan muvazzaf subay adayı temini İngilizce yazılı sınav sonuçları " açıklanmıştır.

Sınav sonucunuzu e-Devlet şifrenizle giriş yaptıktan sonra Çağrı/Sınav Durumu menüsü altından öğrenebilirsiniz. 

YORUM EKLE