JSGA 2022 Yılı Muvazzaf/Sözleşmeli Astsubay Alımı İlanı Yayımlandı

Jandarma 2022 Yılı Sözleşmeli veya Muvazzaf Astsubay alımı ilanı yayımladı. Kadın Erkek adaylardan başvuru alınacak. Şartlar ve başvuru süreci haberimizde.

JSGA 2022 Yılı Muvazzaf/Sözleşmeli Astsubay Alımı İlanı Yayımlandı

Az önce gelen duyuruya göre Jandarma ve Sahil Güvenlik Akademisi Başkanlığı ( JSGA ) 2022 yılı Askeri personel alımı ilanı yayımlandı. JSGA bünyesindeki eksikliği karşılamak üzere Kadın ve Erkek adaylar içerisinden Astsubay alımı yapacak.

Alımlar Jandarma Genel Komutanlığı Sözleşmeli / Muvazzaf ve Sahil Güvenlik Komutanlığı Sözleşmeli Astsubay alımı yapacağını ilan etti. Başvuru süreci Bugün başlayacak olan ilan için detayları paylaşıyoruz.

1840 Astsubay Alımı Kontenjan Dağılımı:

Jandarma Genel Komutanlığı tarafından son dakika duyurusu ile başvuru kılavuzuda yayımlandı. Sözleşmeli / Muvazzaf 1840 Astsubay alımı yapılacak.

Jandarma ve Sahil Güvenlik 1840 Astsubay Alımı Kontenjan Dağılımı ve Kılavuz

Kimler Sözleşmeli / Muvazzaf Astsubay Olabilir?

Jandarma ve Sahil Güvenlik astsubay alımları erkek ve Kadın adaylar içerisinden alınacak. Ön Lisans ve Lisans mezunu adayların başvuruları alınacak.

a. Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak.

b. Başvuru Kılavuzlarında belirtilen öğrenim programlardan mezun olmak, bunlara denkliği Yükseköğretim Kurulu tarafından kabul edilen yurtdışındaki yükseköğretim kurumlarından mezun olmak veya geçici kayıt tarihine kadar mezun olabilecek durumda olmak.

c. Jandarma Genel Komutanlığı için kılavuzda belirtilen lisans veya ön lisans bölümlerinden mezun olmuş veya geçici kayıt tarihine kadar mezun olabilecek durumda olanlar için düzeltilmemiş nüfus kaydına göre 01 Ocak 2021 tarihi itibariyle yirmi yedi (27) yaşını bitirmemiş (01 Ocak 1994 ve sonrası doğumlular başvuru yapabileceklerdir), lisansüstü öğrenimi tamamlamış olanlar için düzeltilmemiş nüfus kaydına göre otuz iki (32) yaşını bitirmemiş olmak (01 Ocak 1989 ve sonrası doğumlular başvuru yapabileceklerdir),

ç. Sahil Güvenlik Komutanlığı için ön lisans bölümlerinden mezun olmuş veya geçici kayıt tarihine kadar mezun olabilecek durumda olanlar için düzeltilmemiş nüfus kaydına göre 01 Ocak 2021 tarihi itibariyle yirmi yedi (27) yaşını bitirmemiş olmak (01 Ocak 1994 ve sonrası doğumlular başvuru yapabileceklerdir),

d. Güvenlik soruşturması ve arşiv araştırması olumlu olmak,

e. Hamile olmamak,

f. Türk Silahlı Kuvvetleri, Jandarma Genel Komutanlığı ve Sahil Güvenlik Komutanlığında subay, astsubay, uzman jandarma, uzman erbaş veya sözleşmeli erbaş/er olarak görevli iken ayrılmamış veya çıkarılmamış olmak,

g. www.jandarma.gov.tr, https://kamuilan.sbb.gov.tr, www.sg.gov.tr ve www.jsga.edu.tr internet adreslerinde yayımlanan “2022 Yılı J.Gn.K.lığı Muvazzaf/Sözleşmeli Astsubay Başvuru Kılavuzu” ve “2022 Yılı Sahil Güvenlik Komutanlığı Sözleşmeli Astsubay Başvuru Kılavuzu”nda belirtilmiş olan başvuru şartlarını taşımak.

Başvuru Süreci Bugün Başlayacak!

Jandarma Genel Komutanlığı ile Sahil Güvenlik Komutanlığının astsubay alımları 8 Aralık 2021 tarihi ile başlayacak olup en geç 23 Aralık 2021 tarihine kadar devam edecektir. Adaylar başvurularını sadece e-Devlet Şifresi ile Jandarma Personel Temini adresi üzerinden gerçekleştirilecektir.

BAŞVURU KILAVUZU

BAŞVURU EKRANI

Güncelleme Tarihi: 08 Aralık 2021, 10:51
YORUM EKLE