Jandarma Genel Komutanlığı KPSS En Az 60 Puan İle 22 Memur Alımı Başvuruları Başladı!

Jandarma Genel Komutanlığı yayımladığı ilana göre bünyesindeki memur ihtiyacı için farklı kadrolarda toplamda 22 kişilik memur alımı gerçekleştirecek. İşte başvuru şartları ve başvurular.

Jandarma Genel Komutanlığı KPSS En Az 60 Puan İle 22 Memur Alımı Başvuruları Başladı!

Jandarma Genel Komutanlığı memur alımı yapıyor. Jandarma Genel Komutanlığı bünyesindeki memur personel eksikliğini karşılamak amçlı farklı kadrolarda toplamda 22 kişilik kadro ile memur personel alımı gerçekleştirecek. Adaylar başvuru yapabilmeleri için en az lise mezunu olmaları ve Kamu Personeli Seçme Sınavından en az 60 puan almış olmaları gerekmektedir.

ALIM KADROLARI NELERDİR?

Jandarma Genel Komutanlığı bünyesine 22 kişilik kdro ile, Ankara'da 8 Mühendis, Ankara'da 1 Mimar, Diyarbakır, Elzaıği Hakkari, Şırnak ve Tunceli'de 10 Uzman, Ankara'da 1 Mütercim, Diyarbakır, Erzurum, Tunceli ve Van'da 9 Avukat ve Nevşehir'de 1 veteriner olmak üzere toplamda 22 memur personel alacak.

ADAYLARDAN HANGİ ŞARTLAR ARANACAK?

Jandarma Genel Komutanlığı bünyesine alımını yapacak olduğu kadrolar için adyalardan, 657 Sayılı Devlet Memurları Kanunun 48. maddesindeki şartları taşımak, Türkiye Cumhuriyeti Vatandaşı olmak, 2016 yılında ÖSYM tarafından yapılmış olan Kamu Personeli Seçme Sınavından Lise mezunları için KPSSP94, Önlisans mezunları için KPSSP93 ve Lisans mezunları için KPSSP3 puan türünden en az 60 puan almış olmak, kadro derecesine göre öğrenim şartlarını taşımak, Görevini yapmasına engel olabilecek herhangi bir sağlık peoblemi olmamak, Erkek adaylar için askerliğini yapmış veya askerlik ile ilgisi bulunmamak, Herhangi bir suç hükümlülüğü bulunmamak, Herhangi bir kamu kurumda sözleşmeli veya memur olarak çalışmıyor olmak ve Yapılacak güvenlik soruşturması ve arşiv araştırmasından olumlu sonuç alabilmek şartları aranacaktır. Bu şartları taşıyan adaylar başvurularını gerçekleştirebilirler.

BAŞVURULAR NE ZAMAN YAPILACAK?

Jandarma Genel Komutanlığı 22 memur alımı başvuruları başladı. Adaylar başvurularını 07 Kasım 2017 tarihi ile 28 Kasım 2017 tarihleri arasında gerçekleştirmeleri gerekmektedir. Başvurular son başvuru günü en geç 17:00 a kadar yapmaları gerekmektedir. başvurular sadece www.jandarma.gov.tr internet adresinden yapılacak olup, posta ile veya diğer şekillerde yapılacak başvurular kabul edilmeyecek ve bu başvurulara cevap verilmeyecektir. İlanın tam metni için Buraya Tıklayınız.

YORUM EKLE
YORUMLAR
GÜLKIZ
GÜLKIZ - 5 yıl Önce

Başvuru işlemini gerçekleştiremiyorum nasıl yapablirim yardımcı olur musunuz?

SALİ.H
SALİ.H - 5 yıl Önce

KPSS PUAN TÜRÜNÜ VE PUANI KAYDEMEDİM BİLEN YAPAN EDEN VARMI

küçük
küçük - 5 yıl Önce

KPSS puan turunu sadece PUAN ı secın ve kaydet dıyın kaydınız otomatık alınıyo kve KPSS puanınız görunuyo kaydınızda başarılı bır sekılde alınmış oluyor

Onur
Onur @küçük - 5 yıl Önce

Başvuru yapamıyorum INTERNET hep eror
veriyor yardımcı olursanız sevinirim

gökhan
gökhan - 5 yıl Önce

arkadaşlar dünden beri deniyorum ama olmuyo daire yi de aradım meşgul yapabilen varsa yardımcı olabilir mi

.a
.a - 5 yıl Önce

önlisan mezunuyum ünv seçiyorum ama bölüm kısımı boş hiç bişe çıkmıyor

balıkesirli
balıkesirli - 5 yıl Önce

KPSS PUAN TÜRÜ BULUNAMAMIŞTIR DEDİ MEMUR (1), MEMUR (2) NE ANLAMA GELİYOR. BİR DÜMEN VAR AMA BAKALIM HAYIRLISI. BAŞVURU YAPMAYI BECEREBİLEN VARSA YARDIMCI OLABİLİR Mİ LÜTFEN?

angaralı
angaralı @balıkesirli - 5 yıl Önce

ortaöğretim kpss puan türünü en alttaki puan bölümünü seçin kabul ediyor

Mehmet
Mehmet - 5 yıl Önce

Evet arkadaşlar KPSS puanını yazılmiyorr ne yapmam lazım

Mehmet
Mehmet - 5 yıl Önce

Evet arkadaşlar KPSS puanını yazılmiyor