Jandarma 2018/2 Uzman Erbaş Alımı Ne Zaman Yapılacak? İşte Merak Edilenler

Jandarma 2018/2 uzman erbaş alımı hakkında merak edilenler, uzman erbaş alımı ne zaman yapılacak, uzman erbaş olma şartları hakkında tüm detaylara haberimizden erişim sağlayabilirsiniz.

Jandarma 2018/2 Uzman Erbaş Alımı Ne Zaman Yapılacak? İşte Merak Edilenler

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu' nun açıklamalarının ardından birçok vatandaş tarafından merak edilen bir konu haline gelen Jandarma alımları, ilgiyle ve heyecanla bekleniyor. Türk Silahlı Kuvvetleri bünyesinde Jandarma Uzman Erbaş olarak görev yapmak isteyen çok sayıda kişi ilanın yayımlanmasını ve muhtemel şartların açıklanmasını bekliyor.

Yaptığımız daha önceki haberlerde İçişleri Bakanı Süleyman Soylu' nun açıklamalarından önemli başlıklara yer vererek, Jandarma alımları konusundaki ifadelerini sizlere ulaştırmıştık. Bu açıklamalar dahilinde Soylu' nun Jandarmanın faaliyet alanlarından, topluma, güvenliğe faydalarından bahsettiğini ve bu noktada yeni Jandarma alımlarının yapılacağını bildirdiğine değinmiştik. İlgili haberimize ulaşmak için TIKLAYINIZ.

Jandarma 2018/2 Uzman erbaş alım tarihleri, alımlar ne zaman yapılacak?

İçişleri Bakanı Soylu tarafından tarihle alakalı net bir süreç belirtilmedi ancak açıklamasından sonra sürecin ne olacağıyla alakalı çok fazla mesaj aldık. Bu konuyla alakalı verebileceğimiz bilgilendirme ise alımların Aralık ayı ya da Ocak 2019 ayları arasında olabileceği yönündedir. Yakın zamanda bu konuyla alakalı Jandarma uzman erbaş alımının tekrar gündeme geleceğini ve kurum tarafından erbaş alım ilanı yayımlanacağını düşünmekteyiz. Bu alımlarda da geçen yıllarda yapılan alımlar için gerekli şartların adaylarda aranacağını, ortak nitelikler de ve yaş şartları gibi noktalarda değişiklik yaratılacağını düşünmemekteyiz. Elbette bu isinolsa.com olarak yalnızca bizim görüşümüzdür, net açıklama geldiğinde sizlere yine bu konuyu aktarmaya çalışıyor olacağız. Jandarma 2018/2 uzman erbaş alımıyla alakalı olarak sizler de görüşlerinizi yorum alanından bizlere ulaştırabilirsiniz.

Güncelleme Tarihi: 29 Ekim 2018, 00:15
YORUM EKLE
YORUMLAR
Oğuzhan
Oğuzhan - 3 yıl Önce

Orta okul açsanız bu kadar gencin duasını alırsınız lütfen açılsın orta okul

Osman
Osman - 3 yıl Önce

Benim gibi bircok kardesim 2018 yili icin jandarma uzman erbas alimlarini bekliyoruz sayin bakanimizdan bu yil 2018 bitmeden aimlarin baslamasini biran once istiyoruz sesimizi duyun lutfen

Barış
Barış - 3 yıl Önce

Uzman onbaşı okul şartı ortaöğretim olsa çok iyi olur.

BurhanCORLU
BurhanCORLU - 3 yıl Önce

Yaş şartının 30 olması çok iyi olur ve öğrenim durumu bu gibi konularda çok mu önemli vatan bekciliginin öğrenimi mi olur ilkokul olmasını temenni ederim.

Tarık
Tarık - 3 yıl Önce

Ben basvuru yaptim ama hic bir sonuc cikmadi daha 6 ay olacak

Saffet yiğit
Saffet yiğit - 3 yıl Önce

1989 doğumları olsun lutfen

Barış
Barış - 3 yıl Önce

İlk öğretim mezunlarında başvuru yapabilirmi

Gökhan
Gökhan - 3 yıl Önce

89 / 88 doğum lu olur inşAllah