Jandarma 2018/2 Uzman Erbaş Alımı Bekleniyor! İşte Başvuru Şartları ve Detaylar

Jandarma 2018/2 uzman erbaş alımı, uzman erbaş başvuru şartları ve çok daha fazlasına haberimizden erişim sağlayabilir, gündeme yansıyan önemli gelişmeye yönelik detaylara ulaşabilirsiniz.

Jandarma 2018/2 Uzman Erbaş Alımı Bekleniyor! İşte Başvuru Şartları ve Detaylar

7 bin çarşı ve mahalle bekçi alımı için adayların meraklı bekleyişi sürüyor. Geçtiğimiz aylar itibariyle yayımlanan Kara, Hava ve Deniz Kuvvetleri Komutanlıklarına yapılacak alımlar gündeme gelmiş ve geçen haftalarda da bu alımlar için başvuru süreçleri başlatılmıştı. Konuya yönelik olarak gündeme taşınan bir konu da Jandarma bünyesine yapılacak olan alımlar. Birçok aday tarafından da merakla takip edildiği bilinen süreç netlik kazanmaya başladı. Süleyman Soylu tarafından gündeme Jandarma bünyesine personel alımlarının yapılacağı mesajı verildi. Jandarmanın güçlendirilmesi, bu personellerin görev aldığı sahalar ve faydaları üzerine açıklamalarda bulunuldu. Bu bağlamda yakın zamanda Jandarma bünyesine 2018/2 alımları dahilinde uzman erbaş alımı yapılacağı düşünülüyor.

Jandarma Uzman Erbaş alımı ne zaman yapılacak?

Bakan Soylu' nun açıklamalarının içeriğinde tarih belirtilmemişti. Daha önceki alımlardan ve sürecin takibinden ötürü isinolsa.com olarak bazı çıkarımlarda bulunabiliyoruz. Net olmamakla birlikte 2018/2 alımlarının 2018' in sonları ya da 2019 yılının ilk aylarında ilan süreçlerinin uzman erbaş alımıyla alakalı olarak tamamlanacağını düşünmekteyiz.

Kimler başvuru yapabilir?

Daha önce yayımlanan ilanlarda adaylarda aranan temel şartlar sağlık raporu almış olmak, T.C vatandaşı olmak, kamu haklarına aykırılığı bulunmamak, kamu görevinden uzaklaştırılmamış olmak ya da askeri öğrencilikten uzaklaştılmamış bulunmak, komutanlıklarca düzenlenen birlik belgesinden 80 nitelik puanı almış olmak şeklinde sıralanabilmektedir.

Jandarma 2018/2 Uzman erbaş alım ilanı yayımlandığında bildirim alın

Ücretsiz olarak uygulama mağazalarında yer alan uygulamalarımızı indirerek, uzman erbaş alımı yayınlandığında bildirim alabilirsiniz.

iOS için TIKLAYINIZ

Android için TIKLAYINIZ

YORUM EKLE
YORUMLAR
yagmur
yagmur - 2 yıl Önce

Uzman erbas için ilkokul alimi olur mu

Sivas
Sivas - 2 yıl Önce

Haydi inşaAllah, tez zaman da başvurular açıklanır da bizler de başvuruda bulunuruz.

Cht
Cht - 2 yıl Önce

İlk okul yadada orta okul mezunlarida uzman olabilecekmi sayin bakanim

Yasin
Yasin - 2 yıl Önce

Sayın bakanımız orta okul mezunu olan arkadaşlarımıza uzman olma şansı tanıyalım sayın bakanımız lütfen uzmnan olmak isteyen milyonlarca insan var sayın bakanımız lütfen uzman olma şansı orta okula da yansısın sayın bakanımız

Osman abusoglu
Osman abusoglu - 2 yıl Önce

Jandarma alimlari 2018 denilmisti bizlerde bu umutla bekliyoruz jandarma alimlarini sayin bakanimiz sesimizi duyun 27 yas siniri bu yil bizlerin son sansi sizden 2018 de alim ilanini bekliyoruz saygilarimla

OKTAY
OKTAY - 2 yıl Önce

SAYIN BAKANIM ortaokul mezunu uzman olabilecek mi

gökhan kahraman
gökhan kahraman - 2 yıl Önce

koruculuktan uzmanlığa geçiş olacak mı bilgisi olan yazsın

Burak holta
Burak holta - 2 yıl Önce

Yaş sınırı 35e çıkacak sanırım