İçişleri Bakanlığı Bünyesinde Kolluk Kuvveti Alımları Yapılıyor

İçişleri bakanlığı bünyesinde Jandarma Genel Komutanlığı,Polis Akademisi ve PÖH alımları ilanlarını sizler için derledik.Haberin ayrıntıları sitemizdedir.

İçişleri Bakanlığı Bünyesinde Kolluk Kuvveti Alımları Yapılıyor

2019 yılı içerisinde gerçekleştirilecek olan personel alımlarının büyük bir kısmını askeri personel alımları oluşturmakta olup bu bağlamda adaylardan da alımlara büyük talep bulunmaktadır. Eylül ayı içerisinde İçişleri Bakanlığı kolluk kuvveti personel alımı gerçekleştirecek olup adaylar farklı kadrolarda istihdam edilecektir.

Jandarma Genel Komutanlığı Korucu Alımı

İçişleri Bakanlığı bünyesinde yapılacak alımlardan biri de korucu alımı olup bu noktada Solhan ilçesinde Jandarma Komutanlığı tarafından gerçekleştirilecek olan alımda ilkokul mezuniyet şartı ile korucu alımıyapılacağı duyurulmuştur. Adayların en az ilkokul mezunu olması ve ilgili ilçe ve köylerde ikamet ediyor olması şartları aranmaktadır. Bunun yanı sıra ilgili ilana kadın ver erkek adaylar başvuru yapabilmektedir.

Detaylar için: https://www.isinolsa.com/askeri-ilanlar/sahil-guvenlik-komutanligi-uzman-erbas-alinacak-h28305.html

Polis Akademisi Komiser Yardımcısı Alımı

31.08.2019 tarihli Resmi Gazete kararına göre 2019-2020 eğitim-öğretim yılı için Emniyet mensubu olmayan lisans mezunları arasından 200’ü kadın ve 1800’ü erkek olmak üzere toplam 2.000 komiser yardımcısı adayı öğrenci alımı yapılacağı açıklanmıştır. Toplamda iki bin komiser yardımcısı alımında adaylar istenilen birtakım başvuru şartları bulunmaktadır.

Detaylar için: https://www.isinolsa.com/polis-alimlari/2019-yili-paem-kadin-erkek-2000-komiser-yardimcisi-adayi-alimi-h28227.html

Polis Akademisi 500 Kadın PÖH Alımı

31 Ağustos tarihli resmi gazetede yer alan ilanda 500 kadın PÖH alımı yapılacak olup Polis Akademisi Başkanlığı 25. dönem POMEM özel harekat sınavı duyurusuna göre POMEM merkezlerinde özel harekat branşı için en az lise mezunu olarak başvuru alacak. Ön lisans ve lisans mezunları için yurt dışından mezunlar denkliği olması ile başvuru yapabilecek.

Detaylar için: https://www.isinolsa.com/poh-alimlari/lise-mezunu-500-kadin-poh-alimi-yapilacak-basvuru-sartlari-erkek-h28068.html

Güncelleme Tarihi: 21 Eylül 2019, 17:14
YORUM EKLE
YORUMLAR
Ali Malatya
Ali Malatya - 3 yıl Önce

Sayın bakanım Malatya ya korucu alımı ne zaman olacak 1 yıldır bekliyoruz 25 bin korucu alınacaktı hani nerde

Ali Malatya
Ali Malatya - 3 yıl Önce

Malatya’ya korucu alımı ne zaman yapılacak sayın bakanım lütfen bi tarih verin

Mükremin
Mükremin - 3 yıl Önce

Tarih verin sayin bakanm elazığ palu ilçesine alim bekliyoz

Ahmet
Ahmet - 3 yıl Önce

Korucu alımı olacakmi sn bakanım kahraman maras onikisubat ilçesine bağlı köylerede istiyoruz sn bakanım

İkamet şartı olmasın
İkamet şartı olmasın - 3 yıl Önce

İkamet şartı tamamen kaldırılmalıdır

Vedat
Vedat - 3 yıl Önce

Sayın bakanım korucu alımı istiyoruz kars Digor dağpınar mahalemiz köyden 5 km uzakta ve telikeli korucu alımı istiyoruz saygılar

Mahmut
Mahmut - 3 yıl Önce

Ne zaman başlayacak

Mahmut
Mahmut - 3 yıl Önce

Malatyada alımlar olacakmı sayın bakanım