İçişleri Bakanlığı 3 Bin 675 Astsubay Alımı Yapıyor!

İçişleri Bakanlığına bağlı Jandarma Genel Komutanlığı ve Sahil Güvenlik Komutanlığı kendi bünyelerinde görev yapmak üzere 3 bin 675 astsubay alımı yapıyor.

İçişleri Bakanlığı 3 Bin 675 Astsubay Alımı Yapıyor!

İçişleri Bakanlığına bağlı olarak görevlerini Türkiye'nin dört bir yanında gerçekleştirmekte olan Jandarma Genel Komutanlığı ile Sahil Güvenlik Komutanlığı profesyonel orduya geçiş sürecinde yeni subay, astsubay, uzman erbaş alımları gerçekleştirmeye devam ederken geçtiğimiz günlerde kamuoyuna astsubay alımı yapılacağı duyuruldu. Buna göre Jandarma Genel Komutanlığı ile Sahil Güvenlik Komutanlığı toplam 3 bin 675 astsubay alımı yapacak olup astsubay alımları farklı sınıflar için gerçekleştirilecektir.

ARANAN ŞARTLAR NELERDİR?

İçişleri Bakanlığı Jandarma Genel Komutanlığı ile Sahil Güvenlik Komutanlığı 3 bin 675 astsubay alımı yapıyor. Peki aranan şartlar nelerdir? Adayın Türkiye Cumhuriyeti Vatandaşı olmak, önlisans ya da lisans mezunu olmak veya son sınıf öğrencisi olmak, KPSS P93'den ya da KPSS P3'den 60 ile üzerinde puan almış olmak (bazı sınıflara bu şart aranmamaktadır) branşa göre uygun bölümden mezun olmuş olmak, 27 yaşını bitirmemiş olmak gibi genel şartlar aranmaktadır. Bu şartların yanı sıra özel ve branşlara göre değişebilen nitelikler aranmakta olup adayların başvurularını 13 Mart tarihine kadar Jandarma Genel Komutanlığı ya da Sahil Güvenlik Komutanlığının sitesi üzerinden tamamlaması gerekmektedir. Resmi ilana ulaşmak isteyen adayların hemen aşağı bölümde verilen linki takip etmesi gerekmektedir.

ASTSUBAY ALIMI RESMİ İLAN

JANDARMA ALIMI VE HABERLERİNİ BU SAYFALARDAN TAKİP EDEBİLİRSİNİZ

Güncelleme Tarihi: 12 Mayıs 2019, 11:22
YORUM EKLE
YORUMLAR
Şahin
Şahin - 4 yıl Önce

Yaw şu yaş sınırını 28 yapin allah icin başvuru yapamıyoruz 26 yaşındayım kimlikte yaşım büyük vurulmuş yeni 27 olmuşum gün almışız diye başvuru yapamıyoruz