Jandarma 2018-2 Uzman Erbaş Alımı Başvuruları Devam Ediyor

Jandarma Genel Komutanlığı başvuru kılavuzunu geçtiğimiz gün yayımlamıştı ve 08 Kasım 2018 tarihinde başlayan başvurular hala devam etmektedir. Başvuru şartları ve başvuru bilgileri şöyledir.

Jandarma 2018-2 Uzman Erbaş Alımı Başvuruları Devam Ediyor

Jandarma Genel Komutanlığı geçtiğimiz günlerde bünyesindeki eksikliğini gidermek için alım yapacağını belirtti. Öncelikle Resmi Gazete'de yayımlanan ilan sonradan Jandarma Genel Komutanlığı resmi internet sayfası üzerinde ve Devlet Personel başkanlığı tarafından yayımlandı. Yayımlanan başvuru kılavuzuna göre Jandarma Genel Komutanlığı 2018-2 kapsamında sözleşmeli uzman erbaş alacak.

Söz konusu ilana başvuru yapacak adaylardan bazı genel ve özel nitelikler aranacak. Bu doğrultuda şartları yerine getiren 1457 kişi Jandarma Genel Komutanlığına 12 farklı Branş içi sözleşmeli uzman erbaş olacaklar. Adaylar için Ön Başvurular 08 Kasım 2018 tarihinde başlamış olup hala devam etmektedir. Bu bağlamda adaylardan aranan başvuru şartlarına haberimizden ulaşacak ve başvuru ekranı sayesinde başvuru yapabileceksiniz.

BAŞVURU KOŞULLARI:

Yayımlanmış olan ilana göre Jandarma ve Sahil Güvenlik Akademisi 157 sözleşmeli uzman erbaş alacak. Bu yönde adaylardan, Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak, En Az 8 Yyıllık ilkokul mezunu olmak, Dilinde pelteklik, tutukluk ve kekemelik gibi konuşma özrü bulunmamak, Vücut yapısı düzgün, her bakımdan sağlam ve fiziki görünüşü problemsiz olmak, Herhangi bir suç hükümlülüğü bulunmamak, Yapılacak olan güvenlik soruşturması ve arşiv araştırmasından olumlu sonuç alabilmek,

Askeri öğrencilik ile ilişkisi kesilmemiş olmak, En az 164 cm ve en fazla 210 cm boyunda olmak ve bu orantıda kilo ölçümlerinde orantılı olmak, Yapılacak seçme sınavılarını başarılı bir şekilde geçmek, sevk edilecekleri hastanelerden JSGA sağlık yeteneği yönetmeliğinde uygun bir şekilde Uzman Erbaş Olur kayırlı sağlık raporunu almış olmak, şartları aranır.

ASKERLİĞİNİ APMA ŞARTI YOK!

Yayımlanmış olan başvuru kılavuzuna göre adaylardan Askerlik hizmetini yapmış olmak şartı aranmayacak. Ancak askerlik hizmetini yapmakta iken başvuru yapacak adaylardan, Birlik komutanlıklarınca düzenlenen nitelik belgesinden en az 80 puan almış olmak, Askerlik hizmetini yapmakta iken Askerliğe Elverişli Değildir raporu le terhis edilmemiş olmaları gerekmektedir.

Ayrıca 01 Ocak 2018 tarihi itibari ile 20 yaşınından gün almış ve 27 yaşını bitirmemiş olmaları gereklidir. Askerlik hizmetini yapmış olanlar için başvuru tarihi itibari ile terhisinin üzeirnden 5 yıldan fazla gememiş ve hemde 27 yaşından büyük olmamaları gerekmektedir. Sözleşmeli Erbaş ve erlerden ise en az 3 yıl görev yapmış olmak ve 29 yaşını bitirmemiş olmaları gereklidir.

BAŞVURULAR DEVAM EDİYOR!

Söz konusu ilana başvurular 08 Kasım 2018 tarihi itibari ile başlamıştı. Hala devam etmekte ve adyalar Ön Başvurularını en geç 29 kasım 2018 tarihi saat 17:00 a kadar Jandarma genel Komutanlığı resmi internet sayfası olan www.jandarma.gov.tr internet adresinde „„Personel/öğrenci alım başvuruları ve sonuçları‟‟ kısmından gerçekleştirmeleri gerekmektedir. İlan hakkında detaylı bilgi almak için aşağıdaki bağlantıyı kullanabilirsiniz.

İlanın Tam Metni

Güncelleme Tarihi: 23 Kasım 2018, 11:58
YORUM EKLE
YORUMLAR
Fatih acıbalık
Fatih acıbalık - 2 yıl Önce

Belge niye bu kadar şart, başvurabileceğimiz branş la alakalı test yapılsın. Başvurmak istediğim branş ta 15 senelik ustayim.

Hasan koçak
Hasan koçak - 2 yıl Önce

Başvuru da bonservis kabul olurmu acaba ustalık belgesi yok

serkan d
serkan d @Hasan koçak - 2 yıl Önce

evet olur ve diyelim ki terzisin krtasiyeden bonservis götürüp patronun imzalaıp kaşeliyor orda çalışıp işi bildiğine dair yani

Muhlis aslan
Muhlis aslan - 2 yıl Önce

Nasıl başvuru yapabilirim

serkan d
serkan d @Muhlis aslan - 2 yıl Önce

jandarma lojistik başvuru yaz cıkyo ztn e devletten faln

Kamuran akkoc
Kamuran akkoc - 2 yıl Önce

Askerlik yaptigima pişman oldum nedir bu Allah aşkına terhisten beş yıl geçmemiş şartı ne oluyor beş yıl gectiyse

murat sümer
murat sümer - 2 yıl Önce

işmakinası kazıcı yukleyıcı operatöruyum baş vurabilirmiyim

murat sümer
murat sümer - 2 yıl Önce

işmakinası kazıcı yukleyıcı operatöruyum baş vurabilirmiyim

Hasan Kurt
Hasan Kurt - 2 yıl Önce

Kuruculuktan Uzman Rrbasliga gecis varmi

Izzet polat
Izzet polat - 2 yıl Önce

Ben lise mezunuyum basvuru kilavuzuna ulasmiyorum bi yardimci olabilirmisnz