İçişleri Bakanından 1500 Trafik Polisi Alımı Açıklaması! İşte Detaylar

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu tarafından yapılan açıklamada, trafik kazalarına dikkat çekilerek, trafik polislerinin elde ettiği başarılara değinildi. Açıklamada 1500 trafik polisi alımı yapılacağına yer verildi...

İçişleri Bakanından 1500 Trafik Polisi Alımı Açıklaması! İşte Detaylar

Ülkemizde trafik kazalarında yaşanan can ve mal kayıplarına ilişkin önemli açıklamalarda bulunan İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, trafik polislerinin ve uygulanan denetimlerin kazanımlarına yer verdi. Açıklamasında trafik polislerinin sayısına, yeni trafik polisi alımının yapılacağına vurguda bulunan İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, vatandaşları trafikte birbirlerine yardımcı olmaları konusunda uyardı. Trafik kurallarına uymamanın, can ve mal kayıplarına sebebiyet verdiği, ciddi kazaları meydana getirdiği ifadelerini kullanan İçişleri Bakanı Soylu, vatandaşların trafik kurallarına uymasında yeni denetimlerin ve görevlendirmelerin yanı sıra, hazırlanan maketlerin de önemli bir geri dönüş sağladığına dikkat çekti. Açıklamasında hazırlanan maket trafik polisi arabalarının üzerine lamba da yerleştirildiğini ekleyen Bakan Soylu, bu maketlere geçtiğimiz günlerde kendisinin de kandığını aktararak; kaza sayılarında meydana gelen düşüşlere değindi. Trafik polisi alımlarının yapılacağını ve burada 1500 kişinin söz konusu olduğunu aktaran Soylu, trafik kurallarına uymak konusunda nasihatler gerçekleştirdi.

1500 TRAFİK POLİSİ ALIMI YAPILACAK

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu " Ne olursunuz, birbirinize yardımcı olun. Geçen yıl 7 bin 500 kişi trafikte can verdi. Bu yıl ilk 4 ay kötü başlamıştık, bana kızıyorlardı, denetimleri çok yaptırıyorsun diye. İlk 4 ay yüzde 8 trafik kazaları ölümlerinde artış vardı. Sonra bunu 'durdurmamız lazım' dedik. Sadece denetimlerle değil, aynı zamanda maket trafik araçları da yaptık ve üzerine lambalar da taktık. Geçen gün kendim de kandım. Yüzde 7'in üzerinde o maketlerin bulunduğu bölgelerde kazalar ve ölümler azaldı. Sadece o değil, bu ayın sonunda bin 500 trafik polisi vereceğiz. Bu yıl itibarıyla 4 bin 500 trafik polisini göreve başlatmış oluyoruz. Trafikte büyük işler yaptık, helikopterle denetim de olmak üzere ve otoyollarda aldığımız tedbirlerle şu anda yılın ilk 4 ayında yüzde 8 artıştan yüzde 5 azalmaya düştük. İnşallah trafik meselesini hep birlikte düzelteceğiz. Kazalarda hayatını kaybedenlerin çoğu emniyet kemeri takılmaması nedeniyle oluyor. Bir de araba kullanırken ne olursunuz cep telefonu kullanmayın. Çünkü konsantrasyonu sağlayamıyoruz. Bunların hepsinde de inşallah başarı sağlayacağız. " şeklinde konuştu.

TRAFİK POLİSİ NASIL OLUNUR, TRAFİK POLİSİ ALIMI NASIL YAPILIR?

Emniyet Genel Müdürlüğü (EGM) bünyesine direkt olarak trafik polisi kadrosundan alımlar yapılmamaktadır. Polis Akademisi Başkanlığı tarafından yürütülen polis alımlarına başvurular yapılır ve polis olarak yerleştirilen adaylar, daha sonra trafik birimlerine alınırlar. Burada temel nokta polis alımlarını takip etmek ve başvuruları zamanında gerçekleştirebilmektir. Tüm polis alımları cep telefonunuza bildirim olarak gelsin isterseniz mobil uygulamalarımızı indirebilirsiniz.

iOS> Tıklayınız

Android> Tıklayınız

Güncelleme Tarihi: 16 Aralık 2018, 18:41
YORUM EKLE
YORUMLAR
Önlisans kpss
Önlisans kpss - 2 yıl Önce

Önlisans kpss 65 e indirilsin lütfennn 69.9 da kaldım hayellerim yıkıldı önlisans 2 yılda bir yapılıyor lisans her yıl haksızlık ayrıca lisans 7000 kişi alınıyor önlisans 2000 kişi haksızlık