Harp Okullarına İngilizce Hazırlık Sınıfından Subay Öğrencisi Alımı Yapılacak!

Üniversitelerin İngilizce hazırlık sınıflarında okuyan öğrenciler arasından harp okullarında eğitim görmek üzere subay öğrencisi alımı yapılacak.

Harp Okullarına İngilizce Hazırlık Sınıfından Subay Öğrencisi Alımı Yapılacak!
Faaliyetlerine bu sene geçen Milli Savunma Üniversitesi bünyesinde Astsubay ve Subay yetiştirmek için öğrenci alımı başvurularını başlattı. Harp Okulları ve Astsubay Meslek Yüksek Okulu için başvuruları kabul etmekte olan Milli Savunma Üniversitesi tarafından kamuoyuna yeni bir ilan daha yayımlandı.

Devlet Personel Başkanlığı tarafından kamuoyuna duyurulan ilan ile Milli Savunma Üniversitesinin üniversitelerin İngilizce hazırlık sınıflarında eğitim görmekte olan öğrenciler arasından subay öğrencisi alımı yapacağı duyuruldu. Peki subay öğrencisi alım ilanına kimler başvuru yapabilir ve detaylar nedir?

KİMLER BAŞVURU YAPABİLİR

Milli Savunma Üniversitesi üniversitelerin İngilizce hazırlık sınıflarından subay öğrencisi alımı yaptığı duyuruldu. Peki alıma kimler müracaat edebilir.
Türkiye Cumhuriyeti Vatandaşı olmak
1996 ve sonrasında doğmuş olmak
İngilizce hazırlık sınıfında okuyor olmak
Harp okulları için istenen puan türüne sahip olmak (MF - TM)
Sicili temiz olmak

BAŞVURULAR

Milli Savunma Üniversitesi tarafından yukarıda ki şartlar aranmaktadır. Peki üniversitelerin İngilizce hazırlık sınıfında okuyan ve Milli Savunma Üniversitesinde ki Kara Harp Okulu, Deniz Harp Okulu ya da Hava Harp Okuluna geçmek isteyen adaylar ne yapmalıdır? Öğrencilerin 31 Mayıs 2017 tarihine kadar Milli Savunma Üniversitesi için başvurularını gerçekleştirmesi gerekmektedir.

www.msb.gov.tr
TÜM ASKERİ İLANLAR İÇİN TIKLAYINIZ

SUBAY MAAŞLARI İÇİN TIKLAYINIZ

MSB PER.TEM.D.BŞK.LIĞI
(0312) 562 05 43
KARA HARP OKULU
(0312) 419 75 58-59
DENİZ HARP OKULU
(0216) 395 26 30 (DÂHİLİ: 2500)
HAVA HARP OKULU
(0212) 663 28 30 - (0212) 663 24 90

İşin Olsa Mobil Uygulamasını Telefonunuza indirerek ve Sosyal Medya üzerinde bizleri takip ederek güncel ilanlardan ve Gelişmelerden ücretsiz haberdar olabilirsiniz.

İşin Olsa Android Uygulamasını indirmek için Buraya Tıklayınız.

İşin Olsa İOS uygulamasını indirmek için Buraya Tıklayınız.

İnstagram Hesabımızı Buradan Takip Et

Facebook Grubumuza Buradan Katıl

Twitter Hesabımızı Buradan Takip Et

YORUM EKLE