Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı'nın merakla beklenen Müfettiş Yardımcılığı (2023/1) giriş sınavının yazılı bölümü sonuçları 28 Mayıs 2024 tarihinde resmi internet sitesinde duyuruldu. Gazi Üniversitesi Ölçme ve Değerlendirme Uygulama ve Araştırma Merkezi Müdürlüğü ile Bakanlık arasında imzalanan protokole göre itiraz süresi 4 Haziran 2024 tarihinde doldu ve herhangi bir itiraz gelmediği için listeler kesinleşti.

Sözlü Sınava Hak Kazananlar Belli Oldu!

Müfettiş Yardımcılığı giriş sınavının sözlü sınav bölümüne katılmaya hak kazanan adayların isim listeleri Bakanlığın internet sitesinde yayınlandı. Adaylar, iki ayrı grupta listelenmiş olup listelerin tamamına aşağıdaki linklerden erişilebilir:

Sözlü Sınav ve Gerekli Belgeler Nelerdir?

Sözlü sınav, Rehberlik ve Teftiş Başkanlığı hizmet binasında (İzmir Cad. No:41 Kızılay 06420 Çankaya/ANKARA) gerçekleştirilecek. Adaylara sınav tarihi ve saati yazılı tebligat ile bildirilecek.

Sözlü sınava katılmaya hak kazanan adayların aşağıdaki belgeleri hazırlayarak 5 Temmuz 2024 Cuma gününe kadar Başkanlığa teslim etmeleri veya posta/kargo yoluyla göndermeleri gerekmektedir:

  1. Ayrıntılı Özgeçmiş
  2. Son altı ay içinde çekilmiş dört adet vesikalık fotoğraf
  3. Görevini devamlı yapmaya engel bir sağlık sorunu olmadığına dair yazılı beyan
  4. Sabıka kaydına dair yazılı beyan
  5. Erkek adaylar için askerlikle ilişiği olmadığına dair yazılı beyan
  6. Aday Bilgi Formu