Geçimini asgari ücret ile sağlayan yüz binlerce çalışan için kritik takvim işlemeye başladı. Buna göre Cumhurbaşkanlığından, Çalışma Bakanlığından, Sendikalardan ve siyasi partilerden gelen açıklamalar hakkında çalışanların neler düşündüğü merak konusu oldu. Buna göre yeni bir açıklama da Büyük Birlik Partisi Genel Başkanı Mustafa Destici'den geldi. Desticinin açıklaması şu şekilde;

Antalya Aksu ilçesindeki kongrede konuşan Mustafa Destici asgari ücrete yüzde 40 civarında artış olmasını istedi. Bizler hükümete gerekli çalışmaların tamamlanmasının ardından 4 Bin tl üzerine çıkması gerektiğini dile getirdik dedi. Sadece asgari ücret değil, emekli maaşında da artış olması gerektiğini ifade eden Destici, altı ayda bir enflasyon oranında bir düzenleme yapılması gerektiğini ifade etti.

DİSK 5 Bin 200 Olmalı Açıklaması!

Çalışma Bakanı Vedat Bilgin Başkanlığında toplanacak komisyona katılacaklar arasında bulunan Sendikaların talepleri şu şekilde; DİSK'in önerisi ücretin en az 5 Bin 200 Tl olması. Genel Başkan Arzu Çerkezoğlu 2022 yılı ücret önerisini basın toplantısında açıkladı.

TİSK Vergi Düşürülsün!

TİSK ücret artışları için işverenler üzerindeki vergilerin düşürülmesi gerektiğini ifade etti. Küresel boyutta devam eden salgın ile salgının ekonomik etkilerinde bir karar verileceğini ifade ederken, vergi oranların kademeli olarak azaltılması gerektiğini ifade etti.

Çalışanlar Ne Düşünüyor!

Zorlu hayat koşullarına sahip asgari ücretle geçenin vatandaşların yakın zamanda yapılacak toplantılarda açıklanacak kararı bekliyor. Buna göre komisyon toplantıları öncesi öncesi ne kadar artış yapılmasını istediklerini yorum olarak sayfamızdan sesinizi duyurabilirsiniz.

İşin Olsa