Ankara Hacı Bayram Veli Üniversitesi Bilgi İşlem Daire Başkanlığında tam zamanlı olarak istihdam edilmek üzere Sözleşmeli Bilişim personeli alımı yapılacaktır. Resmi Gazetede 26 Mart 2024 tarihi ile gelmiş olan personel alımı ilanına göre Ankara Hacı Bayram Veli Üniversitesi bünyesine 3 kişilik kadro ile sözleşmeli bilişim personeli alımı yapılacak. 

Başvurular Hangi Kadrolarda Yapılacak?

  • 1 Ağ Yönetim Uzmanı,
  • 1 Yazılım Geliştirme Uzmanı,
  • 1 Yazılım Önyüz (Front-End) Geliştirme Uzmanı,

Adaylardan Hangi Şartlar Aranacak?

Ankara Hacı Bayram Veli Üniversitesi personel alımında adaylardan genel olarak 657 sayılı devlet memurları kanunun 48. maddesindeki şartlar aranacak. Buna göre " Türkiye cumhuriyeti vatandaşı olmak, Kamu haklarından mahrum olmamak, Görevini yapmasına engel olabilecek herhangi bir sağlık sorunu olmamak, yapılacak güvenlik soruşturması ve arşiv araştırmasından olumlu sonuç alabilmek, Erkek adaylar için askerliğini yapmış veya askerlik ile ilgisi olmamak" şartları aranacaktır.

Ayrıca eğitim şartı olarak, Fakültelerin dört yıllık bilgisayar mühendisliği, yazılım mühendisliği, elektrik mühendisliği, elektronik mühendisliği, elektrik ve elektronik mühendisliği ve endüstri mühendisliği bölümlerinden mezun olmuş olmak gereklidir.

KPSS ve YDS Puan Şartı Nedir?

Üniversite personel alımında başvuru için LKPSS şartı talep edilecek. Ancak KPSS Puanı olmayan adaylardan da başvuru alınacak.

KPSS Puanı ile yapılacak başvurularda adaylardan 2022 veya 2023 yılında yapılan KPSS'den P3 puan türünden en az 70 puan almış olmaları gereklidir. Değerlendirmelerde ise %70 KPSS ve %30 YDS puanı değerlendirilecektir.

KPSS puanı olmadan yapılacak başvurularda ise adayların puanı 70 olarak ele alınacak olup değerlendirmelerde ise, %70 KPSS ve %0 YDS puanı esas alınacaktır. 

Başvurular Ne Zaman Gerçekleştirilecek?

Üniversite personel alımı başvurusu 26 Mart 2024 tarihi ile başlamış olup en geç 17  Nisan 2024 tarihine kadar başvuruların yapılmış olması gerekmektedir. Başvurular sadece Üniversiteye yapılacak.

İLANIN TAM METNİ