Ankara Çankaya Belediyesi Memur alımı yapacak. Yayımlanan ilana göre Çankaya Belediyesi bünyesindeki eksikliği karşılamak üzere 657 Sayılı Devlet Memurları kanunu kapsamında istihdam edilmek üzere Mahalli İdarelere İlk Defa atanacaklara Uygulanacak Usul ile farklı kadrolarda memur alımı yapılacak. Adaylardan Aranan şartlar ve başvuru bilgileri haberde.

Memur Alımı Kontenjan Dağılımı Nedir?

  • 20 Zabıta Memuru,
  • 3 Hizmetli,
  • 2 Çocuk Eğitimcisi,
  • 5 Memur,
  • 5 Tahsildar,
  • 5 Veznedar,
  • 5 Veri Hazırlamave Kontrol İşletmeni,

Başvuru İçin Adaylardan Aranan Şartlar Nelerdir?

Çankaya Belediyesi Memur alımında adaylardan genel olarak 657 Sayılı Devlet Memurları kanunun 48. maddesindeki şartlar aranacak. Bu kapsamda " Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak, kamu haklarından mahrum olmamak, Görevini yapmasına engel olabilecek herhangi bir sağlık sorunu olmamak, Yapılacak güvenlik soruşturması ve arşiv araştırmasından olumlu sonuç alabilmek, Herhangi bir suç hükümlülüğü olmamak " gibi şartlar aranacak.

Özel Başvuru Şartları Nedir?

Adaylardan Özel olarak KPSS ve Eğitim nitelikleri aranacak. Ayrıca Herhangi bir sosyal güvenlik kurumundan yaşlı veya emekli aylığı almıyor olmak gereklidir

KPSS Şartı:

2022 yılında yapılmış olan Kamu Personeli Seçme Sınavından Ön Lisans için P93 ve Lisans için P3 puan türünden en az 70 puan almış olmak.

Zabıta Memuru Şartı:

Erkeklrde 167 cm ve kadınlarda 160 cm boyundan kısa boylu olmamak, En az B Sınıfı sürücü belgesi olmak, 30 yaşından büyük olmamak gereklidir.

Mesleğe Göre Özel Şartlar Nedir?

Başvurular Ne Zaman Yapılacak?

Çankaya Belediyesi Memur alımı başvuruları Ekim ayı içerisinde İstenen belgelerle yapılacak. Buna göre,

Başvuru Tarihleri: 23.10.2023-27.10.2023

Başvuru Adresi: Şehit Gönenç Caddesi No:20/1 Maltepe-ÇANKAYA/ANKARA adresindeki Çankaya Belediye Başkanlığı Zabıta Müdürlüğü 

İLANIN TAM METNİ