Ağustos Ayı kamu ilanları yayımlandı. Ülkemizde işsizlik seviyesi pandemi sebebi ile tavan yapmıştı. Pandemide artan işsizlik oranları ile Devlet düğmeye bastı. Temmuz ayı itibari ile normalleşme sürecine girilmişti. Devam eden normale yakın hayatımız ile kamuya istihdam da hız kazandı. Memur Alımı, Personel Alımı ve İşçi Alımı ilanları yayımlanarak Kamuya Ağustos Ayı Memur personel Alımı ilanları için süreç başladı.

Temmuz ayının bitmesi ile birlikle daha çok ilan yayımlanarak adaylara müjde verildi. Farklı Bakanlıkların ve Cumhurbaşkanlığı tarafından verilen müjdeler ile de kamuya çok sayıda alım yapılacak. Bizde İşin Olsa ekibi olarak sizlere bu haberimizde Ağustos ayı içerisinde geçerli olan kamu ilanlarını aktaracağız.

ADAYLARIN BİLMESİ GEREKENLER?

İşin Olsa ekibi olarak sizlere bu haberimizde;

  • Hangi Kadrolarda Memur Personel İşçi Alımı yapılacak?
  • Adaylardan Aranacak Başvuru şartları nelerdir?
  • KPSS Şartı Detayları Nelerdir?
  • Nasıl Başvuru Yapılacak?

TÜM GÜNCEL KAMU VE ÖZEL ALIMI İLANLARINA BURADAN ULAŞABİLİRSİNİZ.

GENÇLİK VE SPOR BAKANLIĞI 2021 PERSONEL ALIMI İLANI YAYIMLANDI!

Gençlik ve SPor Bakanlığından beklenen ilan yayımlandı. Türkiye geneli Sözleşmelş 1350 personel alımı yapılacağını bildirdi. Bu kapsamda 350 kişilik kadro ile Millilik kapsamında Spor Uzmanı ve Antrenör alacak ve adaylardan KPSS şartı talep etmeyecek.

Öte yandan GSB 1000 kişilik kadro ile Türkiye Geneli Antrenör alımı yapacak. Adayların Lisans seviyesinde 2020 yılı KPSS'den en az 60 puan almış olmaları gerekmektedir.

Bu kapsamda alım yapılacak kontenjanlar ve başvuru şartlarına ulaşmak için aşağıdaki bağlantıyı kullanabilirsiniz.

GSB 2021 Yılı 1350 Sözleşmeli Personel Alımı İlanı Yayımlandı! KPSS Detayı Nedir?

GSB İŞÇİ ALIMI İLANIDA YAYIMLANDI!

Geçlik ve SPor Bakanlığı Ağustos ayı içerisinde ilanları yayımlaya devam ediyor. İŞKUR aracılığı ile yayımlanmış olan ilana göre GSB 2021 yılı 46346 İşçi Alımı yapacak. Alımlar Temizlik Görevlisi ve Güvenlik Görevlisi pozisyonlarında yapılacak. Başvuruların en geç 27 Ağustos 2021 tarihine kadar gerçekleştirmeleri gerekmektedir.

GSB 4346 İşçi Alımı ( 2928 Güvenlik - 1418 Temizlik Personeli ) Başvurusu Nasıl?

AĞUSTOS AYI KAMUYA HANGİ KADROLARDA ALIM YAPILACAK?

Yayımlanan ilanlara göre kamuya kamu kurumları ve kuruluşları farklı kadrolarda alım yapacaklar. Ayrıca alımlar farklı kurumlar tarafından yapılacak.

Alım Yapacak Kamu Kurumları:

Ağustos ayı memur personel alımı ilanları yayımlanmaya devam ediyor. Farklı kurumlar tarafından yayımlanan ilanlara göre binlerce kişilik boş kadro ile kamuya alım yapılacak. Alımlar Belediyeler, Üniversiteler, Bakanlıklar ve Kamu kurumları tarafından yapılacak. Yeni ilanlar yayımlanmaya devam ediyor.

Adayların en çok merak ettği ve hayallaerinin gerçek olmasını istedikleri ilanlar yayımlandı. İlan detayları ise;

Milli Savunma Bakanlığı:

MSB dün yayımladığı ilan ile bünyesindeki eksikliği karşılamak üzere 338 kişilik boş kadro ile Sözleşmeli Personel Alımı yapacağını bildirdi. Alımlar farklı kadrolarda olmak üzere Lise, Ön Lisans ve Lisans mezunları içerisinden yapılacak. Aynı zamanda adayların ÖSYM tarafından yapılan KPSS'den en az 60 puan almış olmaları gereklidir. ilanın detayları Burada

Polis Akademisi Başkanlığı:

Polis Akademisi Başkanlığı 2021 yılı Polis Meslek Yüksekokulu ( PMYO ) kapsamında 2500 kişilik boş kontenjan ile Polis Memuru Adayı alımı yapacak. 500 Kadın ve 2000 Erkek aday alınacak olup başvurular 13-27 Ağustos 2021 tarihleri arasında yapılacaktır. İlanın Detayları Burada

Hangi Kadrolarda Memur Personel Alımı Yapacak?

Kamuya Alımlar, Mühendis, Mimar, Tekniker, Zabıta Memuru, Düz Memur, Bilgisayar İşletmeni, Mühendis, Evlendirme Memuru, Veri Hazırlama ve Kontrol İşletmeni, Tekniker, İtfaiye Eri, Subay ve Astsubay Adayı, Müfettiş Yardımcısı, Uzman Yardımcısı, Koruma ve Güvenlik Görevlisi, Ar-Ge Personeli, Araştırma Görevlisi, Bilişim Personeli, Muhafaza Memuru, Hemşire, Ebe, Diyetisyen, Röntgen Teknisyeni, Laborant, Sağlık Teknikeri, Diğer Sağlık Personeli, Ziraat Mühendisi, Kooperatif görevlisi, Proje Personeli kadrolarında alım yapılacak.

KİMLER BAŞVURU YAPABİLECEK?

Ağustos ayı içerisinde yayımlanmış olan memur personel alımı ilanlarına başvurular bazı genel nitelikler doğrultusunda yapılacak. Adaylardan 657 Sayılı Devlet Memurları kanunun 48. maddesi kapsamında, Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak, Kamu haklarından mahrum olmamak, Görevini yapmasına engel olabilecek herhangi bir sağlık sorunu olmamak, Yapılacak güvenlik soruşturması ve arşiv araştırmasından olumlu sonuç alabilmek gereklidir.

KPSS ŞARTI NEDİR?

Kamuya alımlarda KPSS ile veya KPSS siz yapılıyor. Buna göre KPSS Puanı İle Memur alımı için adayların 2020 yılında yapılmış olan KPSS'den Lise için KPSSP94, Ön Lisans için KPSSp93 ve Lisans için KPSSP3 puan türünden en az 60 puan almış olmaları gereklidir.

KPSS siz Personel Alımı için ise adaylardan KPSS dışında farklı nitelikler talep edilmektedir.

BAŞVURULAR NASIL YAPILACAK?

Ağustos ayı içerisinde yapılacak alımlar için adaylar başvurularını mutlaka kurumun belirttiği tarih aralığında gerçekleştirmeleri gereklidir. Başvuruda bulunmak isteyen adayların ilanda belirtilen Şahsen veya posta yolu ile gerçekleştirebilecekler.

YENİ İLANLARDAN HABERDAR OLMAK İÇİN İŞİN OLSA MOBİL UYGULAMAMIZI İNDİRİNİZ.

İOS Uygulama İçin >>>> BURAYA

Android Uygulama için >>>> BURAYA

Editör: TE Bilisim