AFAD Perosnel alımı yapacak. Geçtiğimiz günlerde yayımlanmış olan personel alımı ilanına göre AFAD bünyesindeki eksikliği karşılamak üzere 40 farklı şehirdeki Taşra teşkilatında istihdam edilmek üzere Arama ve Kurtarma Teknisyeni alacak. Başvuru için süreç geldi. Başvurular başlıyor. Peki 657 Sayılı Devlet Memurları kanunu ile 4/B kapsamında Sözleşmeli personel alımı başvurusunu kimler yapabilecek? Nasıl başvuru yapılacak?

İşin Olsa ekibi olarak sizlere AFAD Personel alımı hakkında detayları aktaracağız.

Başvuru Süreci Başlıyor!

AFAD Personel alım başvurusu için süreç Hafta başında yani 9 Ekim 2023 tarihi ile başlıyor. Sadece başvuru şartlarını sağlayan adaylardan başvuru alınacak olup Başvurular en geç 17 Ekim 2023 tarihine kadar gerçekleştirilebilecek. 

Başvurular sadece Elektronik ortamda yapılabilecek. 

Başvuru Ekranı: https://www.turkiye.gov.tr/afet-ve-acil-durum-yonetimi-kariyer-kapisi-kamu-ise-alim

BAŞVURU YAPACAK ADAYLAR İNSTAGRAMDA BULUŞTU! SENDE TIKLA VE KATIL

BAŞVURU EKRANINDAN ANINDA HABERDAR OLMAK İÇİN İŞİN OLSA MOBİL UYGULAMALARINI İNDİR!

İOS Uygulama İçin >>>> BURAYA

Android Uygulama için >>>> BURAYA

Başvuru Belgeleri Sisteme Yüklenecek Mi?

Lise mezunları için, Sınav modülünde adayların ortaöğretim mezuniyet bilgileri otomatik olarak gelmektedir. Bilgilerinde hata/eksik olan veya mezuniyet bilgileri gelmeyen adayların sınav modülünde ilgili kutucuğu işaretleyip güncel bilgilerini manuel olarak girmeleri, onaylı diploma örneği veya mezuniyet belgelerini yüklemeleri gerekmektedir.

Ön Lisans Mezunları İçin, Sınav modülünde adayların önlisans mezuniyet bilgileri otomatik olarak gelmektedir. Bilgilerinde hata/eksik olan veya mezuniyet bilgileri gelmeyen adayların sınav modülünde ilgili kutucuğu işaretleyip güncel bilgilerini manuel olarak girmeleri, onaylı diploma örneği veya mezuniyet belgelerini yüklemeleri gerekmektedir. Önlisans mezunu adayların “mesleki ve teknik ortaöğretim mezunu olmak” şartının kontrol edilmesi amacıyla ortaöğretim düzeyi mezuniyet bilgilerinin otomatik olarak gelmemesi durumunda adayların sınav modülünde ilgili kutucuğu işaretleyip ortaöğretim bilgilerini manuel olarak girmeleri, onaylı diploma örneği veya mezuniyet belgelerini yüklemeleri gerekmektedir.

Yurt içindeki veya yurt dışındaki öğretim kurumlarından mezun olup ilanda aranılan öğrenim durumuna ilişkin denkliği olan adayların, diploma veya mezuniyet belgesi yerine “Denklik Gösterir Belgelerini” sınav modülüne yüklemeleri gerekmektedir.

Adayların sürücü belgesi bilgileri otomatik olarak gelmektedir.

Adayların, boy ve kilo bilgilerini sınav modülünde beyan etmeleri gerekmektedir.

Adaylar, her türlü coğrafyada, fiziki koşulda ve iklim şartında arama ve kurtarma görevini yapmaya, her türlü vasıta ile seyahat etmeye herhangi bir engeli olmadığını beyan etmeleri gerekmektedir.

Adayların KPSS sonuç bilgileri otomatik olarak gelmektedir.

Erkek adayların askerlik bilgileri otomatik olarak gelmektedir.

Adayların e-Devlet üzerinden alınan “SGK Tescil ve Hizmet Dökümü Belgesini” sınav modülüne yüklemeleri gerekmektedir.

 Kamu kurum ve kuruluşlarında 4/B sözleşmeli personel pozisyonlarında görev yapmakta iken kurumlarınca sözleşmesi feshedilen ya da sözleşmesini tek taraflı fesheden adayların, 1 (bir) yıllık bekleme süresini doldurduklarını belgelemeleri için görev yaptıkları eski kurumlarından alınmış onaylı hizmet belgesi ile Sözleşmeli Personel Çalıştırılmasına İlişkin Esasların Ek-1 inci maddesinin dördüncü fıkrasının (a), (b) ve (c) bentlerinde yer alan istisnai durumları varsa ayrıldıkları kurumlarından alınmış bu duruma ilişkin belgeyi sınav modülüne yüklemeleri gerekmektedir.

Biyometrik fotoğraf (son altı ay içinde çekilmiş olması gerekmektedir).

Adli sicil bilgileri otomatik olarak gelmektedir.

Adayların başvuru işlemi tamamlandıktan sonra “Başvurularım” ekranından başvurularının tamamlanıp tamamlanmadığını kontrol etmeleri gerekmektedir.

Kimler Başvuru Yapabilecek?

AFAD Arama ve Kurtarma Teknisyeni alımı için başvurularda KPSS, Eğitim, Sağlık, Boy, Sürücü Belgesi, Yaş şartları aranacak. Ayrıca Genel olarak ise 657 Sayılı Devlet Memurları kanunun 48. maddesindeki şartlar aranacak. Buna göre;

  • Lise ve Ön Lisans için En az 60 KPSS Puanı almış olmak,
  • Lise veya Ön Lisans gerekli eğitim bölümlerinden mezun olmuş olmak,
  • En az B Sınıfı sürücü belgesine sahip olmak,
  • 30 (otuz) yaşından gün almamış olmak,

DETAYLI ŞARTLAR VE KONTENJAN BİLGİSİ İÇİN BURAYA TIKLAYINIZ.

215 Personel Alımı Yapılacak 40 Şehir Hangisidir?