Adalet Bakanlığı Memur alımı hakkında az önce duyuru geldi. Geçtiğimiz günlerde yayımlanmış olan memur alımı ilanı için Bakanlık bünyesine 406 kişilik kadro ile memur alımı gerçekleştirecek. Söz konusu yayımlanan duyuruya göre 406 Memur alımı hakkında sınav ertelemesi yapıldı.

Adalet Bakanlığı 406 Memur Alımı Yapacak!

Bakanlık bünyesindeki eksikliği karşılamak üzere 406 kişilik kadro için memur alımı ilanı yayımlanmıştı. Bu yönde alımlar,

  • 132 Psikolog,
  • 52 Pedagog,
  • 222 Sosyal Çalışmacı,

kadrolarında gerçekleştirilecek.

Sözlü Sınav Ertelendi!

Adalet Bakanlığından gelmiş olan duyuruya göre 406 memur alımında sözlü sınav ertelendi. Kahramanmaraş'ta meydana gelen deprem sonrası 7 Şubat - 15 Mart 2023 tarihleri arasında yapılması planlanan sözlü sınavlar için erteleme duyurusu yayımlandı. Yayımlanan duyuru şöyle;

Psikolog, Pedagog ve Sosyal Çalışmacı Alımı Sözlü Sınavının Ertelenmesine İlişkin Duyuru

28.12.2022 tarihinde Bakanlığımızca duyurusu yapılan ve 07 Şubat 2023 - 15 Mart 2023 tarihleri arasında yapılması planlanan sözlü sınav 06 Şubat 2023 tarihinde Kahramanmaraş ilinde meydana gelen aynı zamanda Gaziantep, Şanlıurfa, Diyarbakır, Adana, Adıyaman, Malatya Hatay, Osmaniye, Kilis illeri başta olmak üzere çevre illerde de yoğun şekilde hissedilen deprem nedeniyle başka bir tarihe ertelenmiştir. Sözlü sınav tarihleri yeniden belirlenerek internet sitemizde ilan edilecektir.

İlgililere duyurulur.

Yeni Tarihler Ne Zaman Açıklanacak?

Adalet Bakanlığı memur alımında sınav tarihleri için yeni duyurunun Şubat sonunda gelmesi beklenmektedir.

SINAV DUYURULARINDAN HABERDAR OLMAK İÇİN İŞİN OLSA MOBİL UYGULAMASINI İNDİRİNİZ

İşin Olsa İnstagram >>>>> BURAYA

İOS Uygulama İçin >>>> BURAYA

Android Uygulama için >>>> BURAYA

Sözlü Sınav Konuları Nedir?

Atama yapılacak kadronun gerektirdiği mesleki bilgi 40,

Atatürk İlkeleri ve İnkılâp Tarihi 20,

Genel kültür 20,

Bir konuyu kavrama ve ifade yeteneği 20,

puan olmak üzere; toplam 100 puan üzerinden değerlendirme yapılacaktır.

Adayın alınacağı kadronun gerektirdiği mesleki bilgi tespit edilirken; alınacağı kadronun gerektirdiği teknik bilgiye ilişkin konuların bir veya birkaçından soru sorulacaktır. Adayların sözlü sınavda başarılı sayılabilmeleri için 100 tam puan üzerinden en az 70 puan almaları gerekmektedir.

Editör: TE Bilisim