Adalet Bakanlığından son dakika duyuruları geldi. 5 Şubat 2023 tarihi ile gelmiş olan duyuruya göre 1921 memur ve perosnel alımı hakkında erteleme kararları yayımlandı. Söz konusu gelmiş olan duyurulara göre yapılması gereken sınavlar Ülkemizde yaşanan Deprem sebebi ile ertelendi. İşin Olsa ekibi olarak ilgili sınavları takip ediyoruz. Erteleme kararlarını sizlerle paylaşıyoruz.

1921 Memur Personel Alımı Duyurusu!

Geçtiğimiz günlerde yayımlanmış olan duyurulara göre kamuya 1921 memur personel alımı yapılmaktadır. Bu kapsamda bakanlıktan gelmiş olan duyuruya göre ilgili alımlar hakkında ertelem duuruları geldi.

1500 Hakim ve Savcı Adayı Alımı Hakkında Duyuru:

"07 - 09 ve 10 Şubat 2023 Tarihlerinde Yapılacak Olan Hâkim Ve Savcı Adaylığı Mülakatlarının Ertelenmesine İlişkin Duyuru "

06.02.2023 tarihinde meydana gelen deprem nedeniyle 07-09 ve 10 Şubat 2023 tarihlerinde yapılacak olan adli yargı hâkim ve savcı adaylığı mülakatları ertelenmiştir. Yukarıda anılan tarihlerde mülakata katılacak adayların mülakatlarının 28 – 29 – 30 Mart 2023 tarihlerinde yapılması planlanmaktadır. Bu kapsamdaki adaylar yeni mülakat tarihlerini aşağıdasorgu ekranından öğrenilebilir.

Not : Yukarıda belirtilen tarihler dışında diğer adayların mülakat tarihlerine ilişkin herhangi bir değişiklik yapılmamıştır.

406 Kamu Personeli Alımı Hakında Duyuru:

" 406 Kadrolu Psikolog-Pedagog-Sosyal Çalışmacı Sözlü Sınavının Ertelenmesine İlişkin Duyuru"

Psikolog, Pedagog ve Sosyal Çalışmacı Alımı Sözlü Sınavının Ertelenmesine İlişkin Duyuru

28.12.2022 tarihinde Bakanlığımızca duyurusu yapılan ve 07 Şubat 2023 - 15 Mart 2023 tarihleri arasında yapılması planlanan sözlü sınav 06 Şubat 2023 tarihinde Kahramanmaraş ilinde meydana gelen aynı zamanda Gaziantep, Şanlıurfa, Diyarbakır, Adana, Adıyaman, Malatya Hatay, Osmaniye, Kilis illeri başta olmak üzere çevre illerde de yoğun şekilde hissedilen deprem nedeniyle başka bir tarihe ertelenmiştir. Sözlü sınav tarihleri yeniden belirlenerek internet sitemizde ilan edilecektir.

15 Memur Alımı Hakkında Duyuru:

" 15 Stajyer Kontrolör Sözlü Sınavının Ertelenmesine İlişkin Duyuru"

Stajyer Kontrolör Alımı Sözlü Sınavının Ertelenmesine İlişkin Duyuru05.01.2023 tarihinde Bakanlığımızca duyurusu yapılan ve 08 Şubat 2023 tarihinde yapılması planlanan sözlü sınav 06 Şubat 2023 tarihinde Kahramanmaraş ilinde meydana gelen aynı zamanda Gaziantep, Şanlıurfa, Diyarbakır, Adana, Adıyaman, Malatya Hatay, Osmaniye, Kilis illeri başta olmak üzere çevre illerde de yoğun şekilde hissedilen deprem nedeniyle başka bir tarihe ertelenmiştir. Sözlü sınav tarihi yeniden belirlenerek internet sitemizde ilan edilecektir.

Yeni Duyurular Ne Zaman Gelir!

Ülkemizde milli yas ilan edilmesi sebebi bir ilgili sınav duyurularının yeni duyuruları en geç 10 güne kadar gelebilir. Gelişmelerden haberdar olmak için İşin Olsa Mobil uygulamasını indiriniz.

İşin Olsa İnstagram >>>>>BURAYA

İOS Uygulama İçin >>>>BURAYA

Android Uygulama için >>>>BURAYA

Editör: TE Bilisim