İŞKUR aracılığıyla Abdi İbrahim, 300 ilaç tanıtım ve satış mümessili alımı yapacağını duyurdu. Son başvuruların 30 Kasım’da gerçekleşeceği alımlar için adayların İŞKUR’a kayıtlı işsiz olmaları ve son tarihe kadar başvuru işlemlerini tamamlamaları gerekiyor.

BAŞVURU ŞARTLARI NELERDİR?

İlaç mümessili alımlarına başvuruda bulunmak için adayların en az lisans mezunu olmaları gerekiyor. Tıbbi tanıtım temsilcili iş ilanına başvurabilmek için ayrıca günü doğru planlayan, benzer pozisyonlarda deneyimi olan, ehliyeti olan adayların başvuruları değerlendirilecek olup erkek adayların askerlik görevini yapmış veya 2018 yılında bedelli askerliğe başvuru sürecini tamamlamış olmaları, bu şartları taşımayan adayların Şubat 2021 yılına kadar askerlik göreviyle ilişiği olmaması gerekiyor.

Başvuru yapmak isteyen adayların İŞKUR aracılığıyla veya Abdi İbrahim şirketinin resmi internet sitesi üzerinden başvurularını gerçekleştirmeleri gerekiyor.

TIBBİ SATIŞ MÜMESSİLİ NE İŞ YAPAR?

Tıbbi satış mümessilleri medikal alanda faaliyet gösteren firmaların tıbbi cihaz, medikal ürün veya ilaç gibi ürünlerinin tüm sağlık kuruluşlarında tanıtımını ve pazarlamasını yapmakla görevlidir. Bunun için günlük planla oluşturur ve planlama dahilinde sağlık ocağı, hastane ve benzeri kuruluşlara giderek örnek mamulleri veya katalog üzerinden ürünleri yetkili kişilere göstererek bilgi aktarır. Öte yandan tıbbi satış mümessilleri kamu ya da özel kurum ve kuruluşlarla birlikte eczaneleri de ziyaret ederek ürünlerin pazarlamaları, tedarik sürecini belirlenen hedefler doğrultusunda takip ederek satış organizasyonunun gerçekleşmesini sağlar.

İŞKUR aracılığıyla yapılacak ilaç satış mümessili alım ilanına ulaşmak için TIKLAYIN