Kredi ve Yurtlar Kurumu Yurt başvuruları merak ediliyor. Öte yandan KYK yutlarında görev yapmak isteyen kişileride KYK Yurt Başvuruları etkilemektedir. İşin Olsa ekibi olarak Bu haberimizde sizlere KYK yurt başvuruları ve KYK Personel alımı hakkında tüm detayları aktaracağız.

2023 - 2024 KYK Yurt Başvuruları ne Zaman Yapılacak?

KYK (Kredi ve Yurtlar Kurumu), üniversite öğrencilerine yurt imkanı sunan ve çeşitli sosyal destekler sağlayan bir kurumdur. KYK yurt başvuruları her yıl düzenli olarak yapılmaktadır. Ancak, başvuru tarihleri yıllara göre değişebilir.

Genellikle KYK yurt başvuruları, üniversite yerleştirme sonuçlarının açıklanmasının ardından, yaz aylarında gerçekleşir. Başvuruların başlama ve bitiş tarihleri KYK tarafından duyurulur ve genellikle birkaç hafta sürebilir.

YKS Yerleştirme Sonuçları Açıklandı!

ÖSYM tarafından merak edilen YKS Sonuçları 19 Ağustos 2023 tarihi ile açıklanmıştı. Bu kapsamda adaylar Üniversite yerleştirmelerini öğrendi ve şimdi Yurt başvurularını bekliyor.

İLGİLİ HABER: https://www.isinolsa.com/gundem/2023-yks-yerlestirme-sonuclari-hakkinda-duyuru-h44961.html

Yurt Başvurusu Ne Zaman Yapılacak?

Geçtiğimiz yıl KYK Yurt Başvuruları Ağustos ayında yapılmıştı. 24 Ağustos 2023 tarihi ile KYK başvuruları başlamıştı. 2023 - 2024 yılında yapılcak olan KYK Yurt Başvurularının ise 31 Ağustos 2023 tarihine kadar duyurulması bekleniyor.

KYK Yurt Başvurusundan haberdar olmak için İşin Olsa mobil uygulamasını indir ve İnstagramdan haberdar ol.

GSB KYK Yurtlarına 60 Bin TYP Personel Alımı Yapacak!

Gençlik ve Spor Bakanlığı tarafından her yıl yayımlanan TYP Personel aımı için süreç geldi. KYK Yurt başvurularının başlaması ile birlikte TYP Personel alımı ilanı da bekleniyor. Bu kapsamda 60 bin Kişilik TYP Personel aımı beklenmektedir.

TYT Personel Alımı Başvurusu Şartları Nedir?

Toplum Yararı Programları kapsamında kurumlara başvuruda bulunmak isteyen kişiler öncelikle İşsiz olması gerekiyor. Öte yandan adaylardan, 18 yaşını tamamlamış olmak, İŞKUR İşsizlik kaydı Olmak, Emekli veya Malul aylığı almıyor olmak, Öğrenci olmamak ( Açık öğretim veya Açık lise öğrencileri başvuru yapabilir ), Ayrıca son zamanlarda eklenen yeni bir başvuru şartı olan " Çalışma sonucu elde edilen hane gelirinin net asgari ücretin 1,5 katını aşmaması " şartı aranacaktır.

Başvurular ne Zaman Yapılacak?

TYP Personel alımına ise başvuruların Yurt başvurularından sonra başlaması bekleniyor. Bu kapsamda aşağıdaki haberimizi inceyebilirsiniz.

İLGİLİ HABER: https://www.isinolsa.com/typ-alimi-iskur/meb-ve-gsb-2023-yili-120-bin-typ-personel-alimi-yapacak-iskur-basvurusu-h44810.html

GELİŞMELERDEN HABERDAR OLMAK İÇİN İŞİN OLSA MOBİL UYGULAMASINI İNDİR VE İNSTAGRAMDAN TAKİP ET

İşin Olsa İnstagram >>>>> BURAYA

İOS Uygulama İçin >>>> BURAYA

Android Uygulama için >>>> BURAYA