Dışişleri Bakanlığı KPSS siz Personel Alımı ilanı yayımladı. Bakanlıktan gelmiş olan ilana göre Dışişleri Bakanlığı bünyesindeki eksikliği karşılamak üzere sözleşmeli sekreter alımı yapılacak. Yayımlanan ilan ile Yunanistan Atina Büyükelçiliği personel alımı yapacağını bildirdi. Türk Uyruklu adaylar içerisinden olmak üzere Sözleşmeli Sekreter alımı yapılacak.

Başvuru İçin Aranan Şartlar Nedir?

Dışişleri Bakanlığına bağlı olan Atina Büyükelçiliği bünyesine personel alımı için adaylardan genel olarak " Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak, Kamu haklarından mahrum olmamak, Görevini yapmasına engel olabilecek herhangi bir sağlık sorunu olmamak, Yapılacak güvenlik soruşturması ve arşiv araştırmasından olumlu sonuç alabilmek, Erkek adaylar için askerliğini yapmış veya askerlik ile ilgisi olmamak" gibi nitelikler aranacaktır.

KPSS Şartı Yok!

Sözleşmeli Personel alımı için adaylardan herhangi bir KPSS şartı aranmayacak. Alımlar Yurtdışında yapılacağından Sınav şartı istenmeyecektir.

Yabancı Dil Şartı Var!

Alımların Yunanistanda yapılması sebebi ile adayların çok iyi derecede Yunanca biliyor olmaları gerekmektedir. Aynı zamanda İngilizce biliyor olması tercih sebebidir.

Yaş Şartı Nedir?

Normalde memur personel alımlarının 35 yaş şartı ile yapılıyor. Ancak Büyükelçilik 46 yaşından küçük adayları alacak.

Başvurular Ne Zaman Yapılacak?

Dışişleri Bakanlığı sözleşmeli personel alımları 10 Mart 2023 tarihi ile başlamış olup en geç 27 Mart 2023 tarihine kadar başvuruların yapılmış olması gereklidir. Başvurular sadece Bakanlık kariyer adresi üzerinden gerçekleştirilecektir.

İLANIN TAM METNİ