Yüksek Seçim Kurulu Zabıt Katibi alımı ilanı yayımladı. Lise, Ön Lisans ve Lisans mezunu adaylar içerisinden Taşra Teşkilatında istihdam edilmek üzere Farklı şehirlerde 43 Zabıt Katibi Alımı yapacak. Alımlar 657 Sayılı Devlet memurları kanunun 4/A maddesine göre kadrolu olarak yaılacak. 

43 Zabıt Katibi Alımı Şehir Listesi Yayımlandı!

YSK Zabıt Katibi alımları 28 farklı şehirde olmak üzere  " Adana, Adıyaman, Balıkesir, Bingöl, Çorum, Diyarbakır, Edirne, Gaziantep, Giresun, İstanbul, İzmir, Kayseri, Kırklareli, Kocaeli, Malatya, Manisa, Mardin, Muğla, Ordu, Tokat, Trabzon, Tunceli, Şanlıurfa, Zonguldak, Bayburt, Iğdır, Yalova, Düzce " illerinde personel alımı yapılacaktır.

YENİ MEMUR ALIMI İLANLARINDAN HABERDAR OLMAK İÇİN BURAYA KATIL

Şehre Göre Kontenjan Dağılımı Nedir?

Başvuru İçin Adaylardan Hangi Şartlar Aranacak?

Zabıt Katibi alımı için adaylardan genel olarak 657 Sayılı Devlet Memurları kanunun 48. maddesindeki şartlar aranacak. Buna göre " Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak, Kamu haklarından mahrum olmamak, Görevini yapmasına engel olabilecek herhangi bir sağlık sorunu olmamak, Yapılacak güvenlik soruşturması ve arşiv araştırmasından olumlu sonuç alabilmek, Herhangi bir suç hükümlülüğü olmamak, Erkek adaylar için askerliğini yapmış veya askerlik ile ilgisi olmamak " gibi nitelikler aranacak.

Zabıt Katibi Özel Şartları:

- 2022 yılında yapılan KPSS'den Lise için P94, Ön Lisans için P93 ve Lisans için P3 puan türünden en az 70 puan almış olmak,

- En az Lise veya Dengi okul mezunu olmak,

215 Aday Sınava Katılacak!

Zabıt Katibi alımında değerlendirmelerde KPSS puanı ele alınarak yapılacak değerlendirmeye göre kadro sayısının 5 katı aday sözlü sınava çağırılacaktır.

Sözlü Sınav Sonuları Nedir?

Sözlü sınavda; atanılacak kadronun gerektirdiği,

- Mesleki bilgi düzeyi (50 puan),

- Atatürk İlkeleri ve İnkılap Tarihi bilgi düzeyi (15 puan),

- Genel Kültür bilgi düzeyi (15 puan),

- Özgüveni, bilimsel ve teknolojik gelişmelere açıklığı, temsil kabiliyeti, bir konuyu kavrama ve ifade yeteneği konularından (20 puan) olmak üzere,

toplam 100 puan üzerinden sınav kurulu üyeleri tarafından ayrı ayrı değerlendirme yapılacaktır.

26 Bin TL Maaş İmkanı!

2023 yılının sonuna gelinmesi ile birlikte Zabıt katibi maaşları merak ediliyor. Bu yönde 2023 Temmuz sonrası yapılan maaşlara göre Zabıt katibi maaşları 26 Bin TL civarındadır. Zabıt Katibi maaşlarına detaylı olarak aşağıdaki bağlantıdan ulaşabilirsiniz.

ZABIT KATİBİ MAAŞLARI DETAYLARI BURADA

Yüksek Seçim Kurulu Zabıt katibi Alımı Başvuruları Ne Zaman Yapılacak?

Yüksek Seçim Kurulu memur alımı başvurusu Aralık ayında yapılacak. Adaylar sadece bir yer için başvuruda bulunabilecekler. Birden fazla yer için başvuru yapıldığı takdirde her iki başvuru da geçersiz sayılacaktır.

Başvuru Tarihleri: 8 - 17 Aralık 2023

Başvuru Adresi: https://www.turkiye.gov.tr/yuksek-secim-kurulu-kariyer-kapisi-kamu-ise-alim

İLANIN DETAYLARI BURADA