Yüksek Seçim Kurulu Memur alımı yapıyor. En az lise mezunu memur alımı İçin YSK geçtiğimiz günlerde yayımladığı ilana göre Yüksek Seçim Kurulu bünyesindeki eksikliği karşılamak üzere farklı kadrolarda ve niteliklerde olmak üzere Memur Alımı gerçekleştirilecek. Bu kapsamda Başvuru süreci hafta başı itibari ile başlıyor olup başvuru detaylarını sizlerle paylaşıyoruz.

107 Memur Alımı Yapılacak Kadrolar Hangileridir?

YSK Memur alımı için yayımladığı duyuru ile merkez Teşkilatı ve Taşra teşkilatında görevlendirilmek üzere aşağıdaki kadrolarda Memur alımı yapılacak.

- 6 Hizmetli,

- 2 Bekçi,

- 8 Teknisyen,

- 10 Veri Hazırlama ve Kontrol İşletmeni,

- 5 Şoför,

- 5 Sekreter,

- 71 Zabıt Katibi,

Başvurular Başıyor!

YSK Memur alımı ilanı 18 Ekim 2023 tarihi ile bildirdiği Memur alımı ilanı kapsamında başvurular başlayacak. Buna göre Başvuru süreci 23 Ekim 2023 tarihi ile başlayacak olup adaylar başvurularını Online olarak gerçekleştirilecektir. Bu yönde Başvuru yapacak adaylar başvrularını sadece belirtilen nitelikleri sağlıyor olmaları dahilinde yapılacak. 

Başvuru Başlangıç: 23 Ekim 2023

Son Başvuru Tarihi: 31 Ekim 2023

Başvuru Ekranı: https://www.turkiye.gov.tr/yuksek-secim-kurulu-kariyer-kapisi-kamu-ise-alim

İLGİLİ HABER DETAYLARI: https://www.isinolsa.com/kamu-personeli-alimi/ysk-2023-yili-107-zabit-katibi-ve-kamu-personeli-alimi-lise-on-h45296.html

Kimler Başvuru Yapabilecek?

Yüksek Seçim Kurulu memur alımı başvurusu için adaylardan genel olarak 657 Sayılı Devlet Memurları kanunun 48. maddesindeki şartlar aranacak. Buna göre özel olarak ise, En az lise mezunu olmak ve KPSS den az 70 puan almış olan şartlarını sağlayan adaylar başvuruda bulunabilecekler.

Adaylara Sözlü Sınav Yapılacak?

YSK Memur alımı için Değerlendirmelerde KPSS Puanı kullanılacak. Bu kapsamda Kontenjan ve şehre göre yapılacak değerlendirmeye göre Alım kadrosunun 5 katı aday ele alınarak yapılacak değerlendirme ile adaylara sözlü sınav yapılacak.

BAŞVURU EKRANI AÇILDIĞINDA ANINDA HABERDAR OLMAK İÇİN İŞİN OLSA MOBİL UYGULAMASINI İNDİRİNİZ.

İşin Olsa İnstagram >>>>> BURAYA

İOS Uygulama İçin >>>> BURAYA

Android Uygulama için >>>> BURAYA

Editör: TE Bilisim