Yüksek Seçim Kurulu 51 Memur ve personel alımı gerçekleştiriyor. Bu kapsamda Başvurularda artık sona geldik. Henüz başvuru yapmamış olan adaylar başvurularını aşağıdaki bilgiler doğrultusunda gerçekleştirecekler. Öte yandan Başvuru yapmış olan adaylar hakkında da sizlere sonuç duyurularını aktaracağız.

Hangi Kadrolarda 51 Memur Personel Alımı Yapılıyor?

YSK bünysine 33 farklı şehirde olmak üzere istihdam sağlayacağını bildirdi. Bu yönde alımlar " Ankara, Adana, Adıyaman, Balıkesir, Bingöl, Çorum, Diyarbakır, Edirne, Gaziantep, Giresun, İstanbul, İzmir, Kayseri, Kırklareli, Kocaeli, Malatya,Manisa, Mardin, Muğla, Ordu, Tokat, Trabzon, Tunceli, Şanlıurfa, Zonguldak, Bayburt, Iğdır, Yalova, Düzce, Bitlis, Kars, Kahramanmaraş, Rize " şehirlerinde alım yapılacak.

Alımlar ise;

Başvurular Sona Eriyor!

YSK Memur ve Personel alımı için başvurular 8 Aralık 2023 tarihi ile başlamıştı ve artık sona eriyor. Henüz başvuru yapmamış olan adaylar başvurularını sadece kariyer adresi üzerinden gerçekleştireceklerdir. Bu kapsamda başvuruda bulunmuk isteyen adaylar aşağıdaki bağlantıyı kullanabilirler.

En Geç Başvuru Tarihi: 17 Aralık 2023

YSK 33 Şehirde 51 Memur ( Zabıt Katibi, Teknisyen ) Alımı İlanı - En Az Lise YSK 33 Şehirde 51 Memur ( Zabıt Katibi, Teknisyen ) Alımı İlanı - En Az Lise

Başvuru Değerlendirmesi Nasıl Yapılacak?

Süresi içerisinde başvuruda bulunan ve gerekli şartları sağlayan adaylardan, KPSS başarı sırasına göre atama yapılacak kadro sayısının beş (5) katı aday sözlü sınava çağrılacak olup, bu sayı taşra teşkilatı Zabıt Katibi ve Teknisyen ünvanı yönünden ekli listede belirtilen her yer için ayrı ayrı oluşturulacaktır.

Başvuru Sonuçları Ne Zaman Açıklanacak?

Adaylar süreci Kariyer Kapısı (https://isealimkariyerkapisi.cbiko.gov.tr) adresi üzerinden takip edebileceklerdir. Ayrıca sözlü sınava girmeye hak kazanan adaylar ile ilgili duyuru daha sonra Başkanlığımız resmi internet sitesinden (https://www.ysk.gov.tr) ilan edilmek suretiyle duyurulacaktır. Bu ilan tebliğ hükmünde olup ayrıca adaylara yazılı bildirimde bulunulmayacaktır.

Başvuruların en geç 17 Aralık 2023 tarihinde sona ermesi ile en geç 10 Ocak 2024 tarihine kadar sonuçların açıklanması bekleniyor.

TABAN KPSS Puanı Kaç Olacak?

Başvurularda en düşük 70 KPSS Puanı ile alındı. Bu kapsamda atamalarda KPSS puanının en düşük 70 puana kadar düşmesi beklenmektedir.

SONUÇLARDAN HABERDAR OLMAK İÇİN İŞİN OLSA MOBİL UYGULAMASINI İNDİRİNİZ.

İşin Olsa İnstagram >>>>> BURAYA

İOS Uygulama İçin >>>> BURAYA

Android Uygulama için >>>> BURAYA