Yüksek Seçim Kurulu Memur alımı yapacak. Resmi gazetede yayımlanmış olan memur alımı ilanına göre YSK bünyesindeki eksikliği karşılamak üzere Taşra Teşkilatındaki eksikliği gidermek üzere 39 farklı şehirde Zabıt Katibi alımı gerçekleştirilecek. Bu kapsamda ilan detaylarını ve başvuru şartlarını sizlerle paylaşıyoruz.

YSK Memur Alımı Kontenjan Bilgisi Nedir?

YSK Genel İdare Hizmetlri sınıfında istihdam edilmek üzere 39 farklı Şehirde 71 Zabıt Katibi alımı yapılacak. Bu kapsamda alımlar;

Başvuru İçin Adaylardan Hangi Şartlar Aranacak?

Adaylardan genel olarak 657 Sayıılı Devlet Memurları kanunun 48. maddesindeki şartlar aranacak. Bu kapsamda " Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak, Kamu haklarından mahrum olmamak, Görevini yapmasına engel olabilecek herhangi bir sağlık sorunu olmamak, Yapılacak güvenlik soruşturması ve arşiv araştırmasından olumlu sonuç alabilmek, Erkek adaylar için askerliğini yapmış veya askerlik ile ilgisi olmamak " gibi şartlar aranacaktır.

Özel Başvuru Şartları Nedir?

- 2022 yılında yapılan KPSS'den Lise için P94, Ön Lisans için P93 ve Lisans için p3 puan türünden en az 70 puan almış olmak şartı aranacaktır.

- En az lise veya dengi okul mezunu olmak.

Başvurular Ne Zaman Yapılacak?

YSK Zabıt katibi alımı için adaylar başvurularını sadece İnternet üzerinden gerçekleştirecekler. Bu yönde başvurular Ekim ayı içerisinde alınacaktır.

Başvuru Tarihleri: 23 - 31 Ekim 2023

Başvuru Adresi; https://isealimkariyerkapisi.cbiko.gov.tr/

İLANIN TAM METNİ

BAŞVURULARDAN VE SONUÇLARDAN HABERDAR OLMAK İÇİN İŞİN OLSA MOBİL UYGULAMASINI İNDİRİNİZ

İşin Olsa İnstagram >>>>> BURAYA

İOS Uygulama İçin >>>> BURAYA

Android Uygulama için >>>> BURAYA