Yüksek Seçim Kurulu Personel alımı ilanı yayımlandı. Az Önce Resmi gazetede 17 Ekim 2023 tarihi ile yayımlanmış olan personel alımı ilanına göre YSK bünyesindeki eksikliği karşılamak üzere Merkez ve Taşra Teşkilatında istihdam edilmek üzere 657 Sayılı Devlet Memuru kanunun 4/A maddesine göre kadrolu 107 Kamu personeli ve Zabıt katibi alımı yapılacak. Başvuru detayları ve şatları haberde.

Hangi Pozisyonlarda Memur Alımı Yapılacak?

Yüksek Seçim Kurulu tarafından gelen duyuruya göre Merkez ve Taşra teşkilatında olmak üzere 107 Kamu Personeli alımı yapılacak. Bu kapsamda;

Merkez Teşkilatı Kontenjankar:

  • 6 Hizmetli,
  • 2 Bekçi,
  • 1 Teknisyen,
  • 10 Veri Hazırlama ve Kontrol İşletmeni,
  • 5 Şoför,
  • 5 Sekreter,

Taşra Teşkiları Kontenjanlaır:

  • 71 Zabıt Katibi,
  • 7 Teknisyen,

Şehre Göre Kontenjan Dağılımı Nedir?

Başvuru İçin Adaylardan Aranan şartlar Nelerdir?

Yüksek Seçim Kurulu Memur personel alımında adaylardan genel olarak 657 Sayılı Devlet Memurları kanunun 48. maddesindeki şartlar aranacak. Bu kapsamda " Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak, Kamu haklarından mahrum olmamak, Görevini yapmasına engel olabilecek herhangi bir sağlık sorunu olmamak, Yapılacak güvenlik soruşturması ve arşiv araştırmasından olumlu sonuç alabilmek, Herhangi bir suç hükümlülüğü olmamak " gibi şartlar aranacaktır.

KPSS Şartı Ne Olacak?

Başvurularda 2022 yılı KPSS Puanı kullanılacak. Buna göre Lise için p94, Ön Lisans için p93 ve Lisans için p3 puan türünden en az 70 puan almış olmak gereklidir.

Eğitim Şartı Nedir?

- VHKİ, Zabıt katibi, Hizmetli, Şoför ve Bekçi alımları için en az lise mezunu olmak,

- Sekreter Alımlarında en az Yüksekokulların Sekreterlik ve Büro Yönetimi bölüm mezunu olmak,

- Teknisyen kadrosu için ise, Ortaöğretim kurumlarının bilişim teknolojileri alanı ve dallarında veya Elektrik Elektronik teknolojisi alan ve dallarından mezun olmuş olmak.

Sürücü Belgesi Şartı Nedir?

Şoför alımı için adayların en az B sınıfı sürücü belgesine sahip olmak.

Başvurular Ne Zaman Yapılacak?

Başvuru şartlarını sağlayan adaylar başvurularını Ekim ayı içerisinde gerçekleştirecekler. Sadece İnternet adresi üzerinden yapılacak başvurular alınacaktır.

Başvuru Tarihleri: 23 - 31 Ekim 2023

Başvuru Adresi; https://isealimkariyerkapisi.cbiko.gov.tr/

İLANIN TAM METNİ