Yüksek Seçim Kurulu Personel alımı yaıyor. Geçtiğimiz günlerde yayımlanmış olan YSK Personel alımı ilanına göre YSK Merkez Ve Taşra Teşkilatında görevlendirilmek üzere 657 Sayılı Devlet memurları kanunu kapsamında 107 Kamu Personeli alımı gerçekleştirilecek. Adayların merakla beklediği başvuru süreci başlamış olup ilan detaylarını İşin Olsa ekibi olarak sizlerle paylaşıyoruz.

107 Personel Alımı Yapılacak!

Yüksek Seçim Kurulu 107 Kişilik boş kadro için farklı alanlarda Lise, Ön Lisans ve Lisans mezunu Memur ve Personel alımı gerçekleştirilecek. Buna göre;

Merkez Teşkilarına  " 6 Hizmetli, 2 Bekçi, 1 Teknisyen, 10 Veri Hazırlama ve Kontrol İşletmeni, 5 Şoför, 5 Sekreter " personel kadrolarında alımı yapılacak.

Taşra teşkilatına ise " 71 Zabıt Katibi, 7 Teknisyen " alımı yapılacak.

Başvuru Ekranı Açıldı!

YSK Memur Personel Alımı için beklenen başvuru süreci başladı. Söz konusu ilan 18 Ekim 2023 tarihi ile duyurulmuştu ve başvuru süreci Bugün başladı.

Başvuru Tarihleri: 23 - 31 Ekim 2023

Başvuru Adresi; https://www.turkiye.gov.tr/yuksek-secim-kurulu-kariyer-kapisi-kamu-ise-alim

Nasıl Başvuru Yapılacak?

Başvuru yapmak isteyen adaylar başvurularını sadece online ortamda gerçekleştirecek. Buna göre Başvurular yukarıdaki Elektronik başvuru ekranına girerek gerçekleştirilecek. Bu yönde ilgili ekrana girdikten sonra aşağıdaki adımları uyguayarak başvurularına devam edebilirsiniz.

Tek Başvuru Hakkı Olacak!

Başvuru Yapmak isteyen adaylarım Merkez ve Taşrs Teşkilatı birimlerindeki kadroların sadece bir tanesine başvuru hakkı olacaktır.

Zabıt Katibi ve Veri Hazırlama ve Kontrol İşletmeni, Hizmetli, Şoför, Bekçi, Sekreter ve Teknisyen ünvanı için başvuracak adaylar; ekli listede belirtilen sadece bir yer için başvuruda bulunabilecek ve tercih ettiği yer bazında yapılacak sıralamaya katılacak olup, birden fazla yer için başvuru yapıldığı takdirde her iki başvuru da geçersiz sayılacaktır.

Kimler Başvuru Yapabilecek?

YSK Memur Personel alımında başvuru yapmak isteyen adaylar öncelikle 657 Sayılı Devlet Memurları kanunun 48. maddesindeki nitelikleri sağlıyor olmaları gereklidir. Bu kapsamda özel olarak ise, Lise, Ön Lisans ve Lisans secviyesinde adaylar başvuru yapabilecek olup Bu yönde KPSS den en az 70 puan almış olmak şarttır. 

TÜM BAŞVURU ŞARTLARI VE BAŞVURU BİLGİSİ BURADA 

BAŞVURU YAPACAK ADAYLAR İNSTAGRAMDA BULUŞTU! TIKLA SENDE KATIL

GELİŞMELERDEN VE YENİ İLANLARDAN HABERDAR OLMAK İÇİN İŞİN OLSA MOBİL UYGULAMASINI İNDİRİNİZ.

İOS Uygulama İçin >>>> BURAYA

Android Uygulama için >>>> BURAYA