Yüksek Seçim Kurulu Kamu personeli Alımı yapıyor. Geçtiğimiz günlerde yayımlanmış olan Kamu personeli Alımı ilanına göre Yüksek Seçim Kurulu bünyesine Merkez ve Taşra Teşkilatında olmak üzere toplamda 107 kişilik kadro ile Alım yapacağını bildirmişti. Bu doğrultuda adayların başvuurları alınmış olup Değerlendirme süreci başlamıştır. Adayların atamalarında KPSS Puanı kullanılacak olup Taban atama puanları kaçtır? Sonuçlar hakkında detaylar haberde.

YSK 107 Kamu Personeli Alımı Yapıyor!

Yüksek Seçim Kurulu tarafından gelmiş olan duyuruya göre Merkez Teşkilatına 29 ve Taşra Teşklatına 78 Kamu Personeli alımı gerçekleştirilecektir. Bu yönde alım yapılacak kadrolar;

  • 6 Hizmetli,
  • 2 Bekçi,
  • 8 Teknisyen,
  • 10 Veri Hazırlama ve Kontrol İşletmeni,
  • 5 Şoför,
  • 5 Sekreter,
  • 71 Zabıt Katibi,

olmak üzere toplamda 107 Kamu Personeli alımı yapılacak.

Başvurularda Son Gün!

Söz konusu ilan için başvurular 23 Ekim 2023 tarihinde başlamıştı ve artık sona eriyor. Henüz başvuru yapmamış olan adaylar başvurularını en geç 31 Ekim 2023 tarihine kadar gerçekleştireceklerdir. Başvuru yapmak isteyen adaylar aşağıdaki bağlantıyı kullanabilirler.

İLGİLİ HABER: https://www.isinolsa.com/kamu-personeli-alimi/ysk-2023-yili-107-zabit-katibi-ve-kamu-personeli-alimi-lise-on-h45296.html

Başvuru Değerlendirmesi Nasıl Yapılıyor?

YSK 107 Kamu Personeli alımında adaylar başvurularını KPSS Puanına göre gerçekleştirmekte olup Değerlendirmelerde KPSS Puanına göre yapılacaktır. Bu kapsamda Pozisyonuna ve Eğitim Seviyesine göre değerlendirme yapılacak. 

535 Aday Sözlü Sınava Katılcak!

Yapılacak KPSS değerlendirmesine göre e yüksek puandan en düşük puana kadar Kadro sayısının 5 katı aday belirlenecek ve Sözlü sınava çağırılacaktır. Buna göre bu sayı taşra teşkilatı Zabıt Katibi ve Teknisyen ünvanı yönünden ekli listede belirtilen her yer için ayrı ayrı oluşturulacaktır. 2. Sınav sözlü olmak üzere tek aşamalı olup, sözlü sınava hak kazanan son sıradaki adayla aynı puana sahip olan birden fazla aday bulunması halinde, bu adayların tümü sözlü sınava çağırılacaktır.

Başvuru Sonuçları Ne zaman Açıklanacak?

YSK 107 Kamu Personeli alımı sonuçları Elektronik ortamda açıklanacaktır. 31 Ekim 2023 tarihinde sona erecek olan başvuruların en geç 15 Kasım 2023 tarihine kadar sonuçların açıklanması bekleniyor.

Adaylar süreci Kariyer Kapısı (https://isealimkariyerkapisi.cbiko.gov.tr) adresi üzerinden takip edebileceklerdir. Ayrıca sözlü sınava girmeye hak kazanan adaylar ile ilgili duyuru daha sonra Başkanlığımız resmi internet sitesinden (https://www.ysk.gov.tr) ilan edilmek suretiyle duyurulacaktır. Bu ilan tebliğ hükmünde olup ayrıca adaylara yazılı bildirimde bulunulmayacaktır.

Taban KPSS kaç Olacak?

Başvurular 2022 yılı KPSS ye göre Lise için P94, Ön Lisans için P93 ve Lise için P3 puan türünden en az 70 puan almış olmak şartı ile başvuru alınmakta olup Taban puanlar en düşük 75 olarak bekleniyor.

SONUÇLARDAN HABERDAR OLMAK İÇİN İŞİN OLSA MOBİL UYGULAMASINI İNDİRİNİZ.

İşin Olsa İnstagram >>>>> BURAYA

İOS Uygulama İçin >>>> BURAYA

Android Uygulama için >>>> BURAYA