İstanbul Büyükşehir Belediyesi personel alımı için ilan yaymladı. Büyükşehir Belediyesine bağlı olan İstanbul Personel Yönetim bünyesindeki eksikliği karşılamak üzere farklı kadroalrda en az İlköğretim mezunu adaylar içerisinden personel alımı yapılacak. Kontenjan dağılımı ve adaylardan aranan şartlar haberde.

İBB İSPER Personel Alımı Kontenjan Dağılımı:

İSPER tarafından yayımlanmış olan ilanlara göre iki farklı ilan duyurudu. Bu kapsamda İstanbul Büyükşehir Belediyesine bağlı olan İSPER:

Başvurusu 7 Aralık 2023 Tarihinde Sona Eren Kontenjanlar:

  • 2 İnşaat Mühendisi,
  • 1 Mimar,
  • 5 Psikolog,
  • 3 Psikolojik Danışman,
  • 14 Sosyal Hizmet Uzmanı,
  • 6 Sosyolog,
  • 5 Şehir Plancısı,

Başvurusu 9 Aralık 2023 Tarihinde Sona Eren Kontenjanlar:

  • 50 Engelli Personel,
  • 25 Daimi Personel,

Başvuru İçin Adaylardan Aranan Şartlar Nedir?

İSPER Personel alımında adaylardan genel olarak " Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak, Kamu haklarından mahrum olmamak, Görevini yapmasına engel olabilecek herhangi bir sağlık sorunu olmamak, Yapılacak güvenlik soruşturması ve arşiv araştırmasından olumlu sonuç alabilmek, Herhangi bir suç hükümlülüğü olmamak, Erkek adaylar için askerliğini yapmış veya askerlik ile ilgisi olmamak " gibi şartlar aranacaktır.

Ayrca personel alımları Engelli adaylardan da yapılacak olup Engelli aımlarında en az %40 Engelli raporuna sahip olmak gerekmektedir. Öte yandan Alım yapılacak alanda deneyim sahibi olmak gereklidir.

KPSS Şartı Yok!

İSPER Personel alımları en az İlköğretim, Lise, Ön Lisans ve Lisans mezunu adaylar içerisinden yapılacak. Ancak Herhangi bir KPSS Şartı olmaksızın personel alınacaktır.

Yeni mezun Adaylar Başvuru Yapabilecek?

İlgili kontenjanlarda Deneyim şartı arnamıyor. İlan ve Kadrosuna göre Deneyimli veya Yeni mezun adaylar başvuru yapabileceklerdir.

Başvurular Ne Zaman Yapılacak?

Adaylar başvuru için öncelikle belirtilen nitelikleri sağlıyor olmaları gereklidir. Başvuru şartlarını sağlayan adaylar başvurularını sadece İBB kariyer adresi üzerinden gerçekleştirebilecekler. Son başvurular ise yukarıda kontenjan blgisinde verilen Son Başvuru tarihinbe kadar yapılması gereklidir.

Başvuru Ekranı: kariyer.ibb.istanbul adrsinden başvuru yapılacak.

Editör: TE Bilisim