Vakıflar Genel Müdürlüğü personel alımı ilanları yayımlandı. gelen ilana göre VGM bünyesine 2 farklı şehirde istihdam edilmek üzere 39 Koruma ve Güvenlik Görevlisi alımı yapacak. Söz konusu ilana göre alımlar 657 Sayılı Devlet Memurları kanunu kapsamında gerçekleştirilecek. peki adaylardan hangi şartlar aranacak? Güvenlik Görevlisi maaşlar ne kadar? Detayları sizlerle paylaşıyoruz.

Şehre Göre Kontenjan Dağılımı Nedir?

VGM İstanbul ve Ankara'da kadın erkek 39 güvenlik görevlisi alacak. İşte kontenjan dağılımı:

Vgm 1Güvenlik Görevlisi Alımı

Başvuru İçin Adaylardan Hangi Şartlar Aranacak?

VGM Sözleşmeli Güvenlik Görevlisi alımı için genel olarak " Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak, Kamu haklarından mahrum olmamak, Görevini yapmasına engel olabilecek herhangi bir sağlık sorunu olmamak, Yapılacak güvenlik soruşturması ve arşiv araştırmasından olumlu sonuç alabilmek, Herhangi bir suç hükümlülüğü olmamak, Erkek adaylar için askerliğini yapmış veya askerlik ile ilgisi olmamak " gibi şartlar aranacak.

Özel Başvuru Şartları Nedir?

1- Lisans mezunu olmak.

2- Son başvuru tarihi itibarıyla en az 6 ay geçerlilik süresi olan silahlı özel güvenlik görevlisi kartına sahip olmak (Atamaya hak kazanan adaylar için belge tesliminde ve hizmet sözleşmesi imzalanması sırasında belgenin geçerlilik süresinin dolmamış olması gerekir.)

3- Fiilen en az 180 gün Koruma ve Güvenlik Görevlisi olarak çalıştığını belgelemek. (e-Devletten alınacak meslek kodunu gösterir barkodlu SGK hizmet dökümü)

4- Bu pozisyonda vardiya sistemi uygulanacağından gece ve gündüz, iç ve dış mekânda vardiyalı sistemde çalışmaya engel durumu olmamak.

5- 2022 yılı KPSS sınavından (P3) puan türünden en az 60 puan almış olmak.

6- Görevini devamlı yapmasına engel vücut ve akıl sağlığı ile engeli bulunmamak.

7- 5188 sayılı Özel Güvenlik Hizmetlerine Dair Kanunun 10 uncu maddesinde yer alan şartları taşımak ve bu madde gereğince güvenlik soruşturması olumlu sonuçlanmak.

8- Erkeklerde 170 cm’den, kadınlarda 160 cm’den kısa boylu olmamak ve boy uzunluğunun santimetre cinsinden son iki rakamı ile kilosu arasındaki fark 20’den fazla veya az olmamak, (Örneğin;175 cm boyunda olan bir adayın kilosunun 75+20=95’ten fazla, 75-20=55’ten az olmaması gerekmektedir.)

Başvurular Ne Zaman Yapılacak?

VGM Güvenlik Görevlisi alımı başvurusu ilanın yayım tarihi olan 29 Mayıs 2024 tarihi ile başlamış olup en geç 9 Haziran 2024 tarihine kadar başvuruların yapılmış olması gereklidir. Bu kapsamda başvurular sadece Online olarak yapılacak. Başvuru adımlarına ulaşmak için aşağıdaki bağlantıyı kullanabilirsiniz.

VGM 122 Sözleşmeli Personel Alımı Başvurusu Sona Eriyor VGM 122 Sözleşmeli Personel Alımı Başvurusu Sona Eriyor

Koruma ve Güvenlik Görevlisi Maaşları Ne Kadar?

2024 yılı ile birlikte son yapılan Ocak ayı zamları ile bir çok meslekte yükselme oldu. Kamuda görev yapan sözleşmeli veya memur statüsündeki Koruma ve Güvenlik Görevlisi maaşlarında da zam yapıldı. Hizmet yılına göre maaşlar değişebilir. Aşağıdaki bağlantıdan güncel maaşlara ulaşabilirsiniz.

Kamu ve Özelde 2024 Yılı Güvenlik Görevlisi Maaşları Ne Kadar? Kamu ve Özelde 2024 Yılı Güvenlik Görevlisi Maaşları Ne Kadar?