Kültür ve Turizm Bakanlığına bağlı olan Vakıflar Genel Müdürlüğü personel alımı içini lan yayımladı. VGM Merkez ve Taşra teşkilatında istihdam edilmek üzere 186 kişilik kadro ile 4 farklı kadroda personel alımı gerçekleştirilecek. 657 Sayılı Devlet Memurları kanunu kapsamında 4/B sözleşmeli personel alımı gerçekleştirilecek olup alımlar 24 Farklı şehirde gerçekleştirilecektir. Buna göre İşin Olsa ekibi olarak sizlere ilgili ilan hakkında tüm detayları aktaracağız.

186 Sözleşmeli Personel Alımı Kontenjan Dağılımı Nedir?

VGM Merkez ve Taşra teşkilatı olan ve 24 Şehir olan " Adana, Antalya, Aydın, Balıkesir. Bursa, Diyarbakır, Edirne, Erzurum, Gaziantep, Hatay İstanbul, İzmir, Kastamonu, Kayseri, Konya, Kütahya, Malatya, Samsun, Sivas, Şanlıurfa, Tokat, Trabzon " olmak üzere 4 farklı alanda personel alınacak.

Alım Yapılacak Kadrolar ise; 26 Sosyal Çalışmacı alımı, 87 Koruma ve Güvenlik Görevlisi alımı, 73 Destek Personeli (55 Temizlik Görevlisi alımı ve 18 Şoför alımı) olmak üzere toplam 186 sözleşmeli personel alınacaktır.

Şehre Göre Kontenjan Dağılımı Nedir?

Mülakat Yapılacak Mı?

Adayların son zamanlarda en çok tercih ettikleri de personel alımlarında Mülakat yapılıp yapılmayacağı oldu. Bu kapsamda VGM yayımladığı ilana göre;

Herhangi bir Mülakat Yapılmaksızın Destek Personeli kadrosundakiler KPSS Puan sırasına göre istihdam edilecek.

Sözlü sınav ile ise Sosyal Çalışmacı ile Koruma ve Güvenlik Görevlisi alımı gerçekleştirilecek. Değerlendirmelerde 4 Katı aday sözlü sınava çağırılacaktır.

Başvuru İçin Adaylardan Hangi Şartlar Aranacak?

Bakanlık VGM adaylardan genel ve özel olarak bazı nitelikler talep edecektir. Bu kapsamda genel olarak 657 Sayılı Devlet memurları kanunun 48. maddesindeki şartlar aranacak. Özel olarak ise adaylardan KPSS, Eğitim ve bazı özel nitelikler aranacak.

Genel Şartlar Nedir?

657 Sayılı Devlet Memurları kanunun 48. maddesindeki şartları sağlıyor olmak. Bu kapsamda;

- Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak,

- Kamu haklarından mahrum olmamak,

- Görevini yapmasına engel olabilecek herhangi bir sağlık sorunu olmamak,

- Yapılacak güvenlik soruşturması ve arşiv araştırmasından olumlu sonuç alabilmek,

- Herhangi bir suç hükümlülüğü olmamak,

- Herhangi bir Sosyal Güvenlik Kurumundan emeklilik veya yaşlılık aylığı almıyor olmak.

- Herhangi bir kamu kurumunda çalışmakta iken görevden veya meslekten ihraç edilmemiş olmak,

- Herhangi bir kamu kurum ve kuruluşunda 4/B sözleşmeli personel olarak çalışmıyor olmak,

Yaş Şartı Ne Olacak?

Adaylardan yaş şartı aranacak olup, Son başvuru tarihi itibarıyla 18 yaşını tamamlamış, 35 yaşını doldurmamış olmak. (14.12.1988 ve sonrası doğumlu olanlar.)

KPSS Şartı nedir?

Alımlar Lise, Ön Lisans ve Lisans mezunu adaylar içerisinden yapılacak olup Bu kapsamda 2022 yılında yapılan KPSS'den Lise İçin P94, Ön Lisans için P93 ve Lisans için P3 puan türünden en az 55 puan almış olmak şartı aranacaktır.

Başvurular Ne Zaman ve Nasıl Yapılacak?

Kültür Bakanlığı VGM sözleşmeli personel alımları ilanın yayımlanması ile birlikte başladı. Adaylar başvurularını sadece İnternet üzerinden gerçekleştirecekler. Buna göre başvurular bir hafta içerisinde yapılmış olması gerekmektedir.

Başvuru Tarihleri: 7 - 14 Aralık 2023

Başvuru Adresi: https://www.turkiye.gov.tr/vakiflar-kariyer-kapisi-kamu-ise-alim

İLANIN TAM METNİ BURADA

Nasıl Başvuru Yapılacak?

Adaylar başvurularını yukarıdaki bağlantı üzerinden Online olarak gerçekleştirecekler. Bu kapsamda adum adım başvuru şöyledir:

1. ADIM: Öncelikle e Devlet Şifresi ile yukarıdaki bağlantıda giriniz. Sonrasında aşağıdaki gibi bir ekran gelecek ve burada " Yeni Başvuru " seçeneğine tıklıyoruz.

2. ADIM: Sonrasına ise karşımıza bir başka ekran gelecek ve burada ilgili " VAKIFLAR GENEL MÜDÜRLÜĞÜ 186 SÖZLEŞMELİ PERSONEL ALIM İLANI" çıkacak. Buradaki " Başvur " Butonuna tıklıyoruz.

3. ADIM: Burada ise karşımıza ilanın detayları çıkacak. İlanın detaylarını inceledikten sonra en altta bulunan " Yukarıdaki bilgilendirme yazısını okudum ve kabul ediyorum." seçeneğine tıklıyoruz.Sonrasında " Devam Et " diyoruz.

4. ADIM: Burada ise karşımıza artık pozisyon seçimi çıkarak Başvuruda bulunmak istediğiniz pozisyonu seçerek " Devam Et " diyebilirsiniz. İlgili formlardaki alanları doldurarak başvurularınızı tamamlayabilirsiniz.

BAŞVURU SONUÇLARI VE İLAN HAKKINDA YENİ GELİŞMELERİ TAKİP ETMEK İÇİN İŞİN OLSA MOBİL UYGULAMASINI İNDİRİNİZ

İşin Olsa İnstagram >>>>> BURAYA

İOS Uygulama İçin >>>> BURAYA

Android Uygulama için >>>> BURAYA

DİĞER TÜM MEMUR PERSONEL ALIMI İLANLARI BURADA

Editör: TE Bilisim