Dışişleri Bakanlığı ilan yayımladı. Az Önce gelen duyuruya göre Dışişleri Bakanlığına bağlı olan Fransa pariste hizmet veren UNESCO Daimi Temsilciliği bünyesindeki eksikliği karşılamak üzere sözlşemeli memur alımı gerçekleştirecek. Bu yönde yayımlanmış olan memur alımı ilanına göre UNESCO Daimi Temsilciliği Türk Uyruklu adaylar içerisinden istihdam edilmek üzere Sınavla alım yapacak. Peki kontenjan bilgisi nedir? Başvuru için aranan şartlar nedir?

Memur Alımı Kontenjan Bilgisi Nedir?

Dışişleri Bakanlığı 21 Temmuz 2023 tarihi ile yayımladığı memur alımı ilanına göre Türk Uyruklu adaylar içerisinden Sözleşmeli Sekreter alımı gerçekleştirecek. Alımlar Kadın veya Erkek adaylardan yapılacak.

Başvuru İçin Aranan Şartlar Nelerdir?

Bakanlık UNESCO Daimi Temsilciliği alımlarında adayladan bazı genel ve özel şartlar aranacak. Buna göre Genel Olarak ve özel olarak adaylardan aranan şartlar şöyledir;

Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak: Başvuran adayların Türk vatandaşı olmaları gerekmektedir.

Yaş Şartı: Başvuru tarihinde 41 yaşını geçmemiş olmak gerekmektedir.

Eğitim Koşulu: En az lise veya onaylı yabancı okullardan mezun olmak şartı aranmaktadır.

Kamu Hakları: Adaylar, kamu haklarından yoksun olmamalıdır.

Ceza Durumu: Ağır hapis veya 6 aydan uzun süreli hapis cezasına mahkum olmamış olmak gerekmektedir. Ayrıca, zimmet, irtikap, rüşvet gibi yüz kızartıcı suçlardan hüküm giymemiş olmak da önemlidir.

Askerlik Durumu: Erkek adaylar askerlik hizmetini tamamlamış veya muaf olmalıdır.

Sağlık Koşulu: Her türlü iklim koşulunda görev yapmaya engel bir sağlık durumu olmamalıdır. Sağlık Kurulu Raporu, istihdam edilecek adaylardan talep edilecektir.

Dil Yetkinliği: Çok iyi derecede Fransızca ve Türkçe bilmek gerekmektedir.

Bilgisayar Kullanımı: Başvuran adaylar, bilgisayar kullanabilmelidirler.

Başvurular Ne Zaman ve Nasıl Yapılacak?

Başvurular 21 Temmuz 2023, Cuma günü saat 10:00 ile 18 Ağustos 2023, Cuma günü saat 23:59 arasında e-Devlet sistemi üzerinden Dışişleri Bakanlığı, Kariyer Kapısı - Kamu İşe Alım sekmesinden ve Kariyer Kapısı (isealimkariyerkapisi.cbiko.gov.tr) adresinden alınacaktır.

İLANIN TAM METNİ