Az Önce Ölçme, Seçme ve Yerleştirme merkezi başkanlığı az önce yayımladığı tercih kılavuzu duyurusuna göre KPSS 2022/3 kapsamında Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı memur alımı yapacak. KPSS 2022/3 kapsamında memur alımına Lise, Ön Lisans ve Lisans mezunu memur alımı yapılacak olup Mezuniyete göre kontenjan dağılımı ve başvuru şartlarını sizlerle paylaşıyoruz.

Tercihlerde Son Günler!

KPSS tercih kılavuzu ile kamuya memur alımı tercihleri sona eriyor. Toplamda 1816 Memur alımı gerçekleştirilecek olup 11 Temmuz 2024 tarihi ile başlamış olan tercihler en geç 18 Temmuz 2024 tarihi saat 23:59 a kadar gerçekleştirilmiş olmas gerekmektedir. Adaylar tercihlerini Sadece ÖSYM aracılığı ile ÖSYM AİS sistemi üzerinden yapacaklardır. Aşağıdaki bağlantılardan tercih kılavuzuna ve kontenjan bilgisine ulaşabilirsiniz.

KPSS 2024/1 Tercih Kılavuzu İle 1816 Memur Alımı Sona Eriyor! KPSS 2024/1 Tercih Kılavuzu İle 1816 Memur Alımı Sona Eriyor!

KPSS 2024/1 Tercih Kılavuzu, Kadrolar ve Nitelik Kodları Yayımlandı! KPSS 2024/1 Tercih Kılavuzu, Kadrolar ve Nitelik Kodları Yayımlandı!

TERCİH SONUÇLARINDAN ANINDA HABERDAR OLMAK İÇİN İŞNİ OLSA MOBİL UYGULAMASINI İNDİRİNİZ

İşin Olsa İnstagram >>>>> BURAYA

İOS ve Android Uygulama İçin >>>> BURAYA

Tercih Ücreti ve Anlaşmalı Bankalar?

Yerleştirme ücreti 80,00 TL’dir. Adaylar tercihlerini yaptıktan sonra yerleştirme ücretini yatıracaklardır. Yerleştirme ücretini yatırmayan adayların yapmış oldukları tercihleri geçersiz sayılacak ve yerleştirme işlemine dahil edilmeyecektir. Yatırılan yerleştirme ücretleri her ne sebeple olursa olsun iade edilmeyecek ve devredilmeyecektir. Yerleştirme ücretini banka şubesinden yatıracak adaylar, bankaların çalışma saatlerini gözönünde bulundurmalıdır

Mezuniyete Göre Kontenjan Dağılımı Nedir?

Ön Lisans Mezunu: 29 Tekniker, 34 Veri Hazırlama ve Kontrol İşletmeni,

Lisans Mezunu: 12 Mühendis

Hangi Şehirlerde Memur Alınacak?

Ulaştırma Bakanlığı memur alımları " Ankara, İstanbul, Adana, Balıkesir,Bolu, Bursa, Çanakkale, Gaziantep, Hatay, İstanbul, İzmir, Kocaeli, Mersin, Muğla, Samsun, Tekirdağ, Trabzon, Yalova, Zonguldak " şehirlerinde personel alımı yapılacak.

Lisans Mezunu Kontenjan Dağılımı:

Ulaştırma Bakanlığı 1

Ön Lisans Mezunu Kontenjanları:

Ulaştırma Bakanlığı 2

Tekniker Nitelik Kodları:

3315 - Güverte, Deniz Ulaştırma ve İşletme önlisans programlarının birinden mezun olmak

3225 - nşaat, İnşaat Teknikerliği, İnşaat Teknolojisi önlisans programlarının birinden mezun olmak

Veri Hazırama ve Kontrol İşletmeni Nitelik Kodları:

3003 - Adalet önlisans programından veya Adalet Meslek Yüksekokulundan mezun olmak.

3173 - Muhasebe, Bilgisayar Destekli Muhasebe, Bilgisayarlı Muhasebe ve Vergi Uygulamaları, Muhasebe ve Vergi Uygulamaları, İşletme-Muhasebe önlisans programlarının birinden mezun olmak

KPSS Geçerlilik Yılı ve Şartı Nedir?

Adayların, bu kılavuzda yer alan sözleşmeli pozisyonları tercih edebilmeleri için, 2022 yılı KPSS den puan almış olmaları gereklidir. 

Mülakat Yapılmayacak!

Ulaştırma ve Alt Yapı Bakanlığının 75 Kamu Personeli Alımı ilanına başvurular KPSS puanı ile yapılacak. Adaylara herhangi bir Mülakat yapılmaksızın yapılacak olan KPSS sıralaması ile değerlendirme yapılarak atama işlemleri gerçekleştirilecektir.

KPSS 2024/1 Tercih Kılavuzu Başvuru Şartları Ne Olacak?

İlgili tercih kılavuzuna başvuru yapacak adayların mutlaka 657 Sayılı Devlet Memurları kanunun 48. maddesindeki niteliklerin sağlanıyor olması gereklidir. Ayrıca;

  • Daha önce görev yapılan Kamu Kurumu veya Kamu kuruluşundan disiplin cezası ile ayrılmamış olmak,
  • Herhangi bir sosyal güvenlik kurumundan yaşlı veya emekli aylığı almıyor olmak,
  • Alım yapılacak pozisyon için yukarıda belirtilen nitelik kodlarındaki şartları sağlıyor olmak

şatları aranacaktır.