Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı  memur alımı için ilana çıktı. Az Önce Resmi gazetede 30 Aralık 2022 tarihi ile yayımlanmış olan memur alımı ilanına göre Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı  bünyesindeki eksikliği karşılamak üzere farklı alanlar 10 memur alımı yapılacağını bildirdi. 

Bu kapsamda Bakanlık 657 Sayılı Devlet Memurları kanun Ulaştırma ve Haberleşme Uzmanlığı ile Denizcilik Uzmanlığı Yönetmeliği hükümleri çerçevesinde 10 Memur alımı yapacak. Adyalardan aranan başvuru şartları ve ilan detayları haberde.

Memur Alımı Kontenjan Bilgisi:

  • 7 Ulaştırma ve Haberleşme Uzman Yardımcısı,
  • 3  Denizcilik Uzman Yardımcısı,

Başvuru İçin Adaylardan Aranan Şartlar Nelerdir?

Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı memur alımı için adaylardan genel olarak 657 Sayılı Devlet memurları kannun 48. maddesindeki şartlar aranacak. Ayrıca Eğitim, KPSS ve Yaş Şartları Aranacak.

Yaş Şartı:

Sınavın yapılacağı 2023 yılının Ocak ayının ilk günü itibariyle otuz beş yaşını doldurmamış olmak.

Eğitim Şartı:

En az dört yıllık lisans eğitimi veren üniversitelerin veya bunlara denkliği Yükseköğretim Kurulu tarafından kabul edilen yurt içindeki veya yurt dışındaki öğretim kurumlarının yukarıdaki tabloda belirtilen ilgili öğrenim dallarından mezun olmak,

KPSS Şartı:

2021 veya 2022 yıllarında yapılmış olan KPSS'den P3 puan türünden en az 60 puan almış olmak.

Yabancı Dil Şartı:

Yabancı Dil Sınavı (YDS) puanı veya dil yeterliliği bakımından en az aynı seviyede olmak üzere ÖSYM tarafından kabul edilen ve uluslararası geçerliliği bulunan başka belgeye sahip olmak (YÖKDİL kabul edilmeyecektir.),

Başvurular Ne Zaman Yapılacak?

Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı memur alımı başvuruları için süreç İlanın yayım tarihi olan 30 Aralık 2022 tarihi ile başlamış olup Ocak ayı itibari ile devam edecektir. Başvurular sadece Elektronik ortamda yapılacak.

Başvuru Tarihleri: 30 Aralık 2022 - 28 Ocak 2023

Başvuru Adresi: https://isealimkariyerkapisi.cbiko.gov.tr

İLANIN TAM METNİ