Üniversitelerarası Kurul Başkanlığı Sözleşmeli personel alımı ilanı yayımlandı. Resmi Gazete 20 Kasım 2023 tarihli duyurusuna göre bünyesindeki eksikliği karşılamak üzere farklı kadrolarda ve niteliklerde sözleşmeli personel alımı gerçekleştirilecektir. Bu kapsamda alımlar 657 Sayılı Devlet memurları kanunu kapsamında 4/B sözleşmeli personel alımı gerçekleştirilecektir. Aranan şartlar ve kontenjan dağılımı nedir? 

Personel Alımı Kontenjan Dağılımı Nedir?

ÜAK Sözleşmeli personel alımı farklı kadrolarda gerçekleştirilecek. Bu yönde, 

  • 1 Sistem Programcısı Çözümleyici,
  • 1 Programcı,
  • 1 Büro Personeli, 
  • 1 Büro Personeli,

Başvuru İçin Adaylardan Hangi Şartlar Aranacak?

Üniversitelerarası Kurul Başkanlığı sözleşmeli personel alımı için genel olarak 657 Sayılı Devlet memurları kanunun 48. maddesindeki şartlar aranacak. Bu yönde " Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak, Kamu haklarından mahrum olmamak, Görevini yapmasına engel olabilecek herhangi bir sağlık sorunu olmamak, yapılacak güvenlik soruşturması ve arşiv araştırmasından olumlu sonuç alabilmek, Erkek adaylar için askerliğini yapmış veya askerlik ile ilgisi olmamak " gibi şartlar aranacaktır.

KPSS Puan Şartı Nedir?

Adaylardan 2022 yılı KPSS Puan şartı aranacak. Buna göre Ön Lisans için P93 ve Lisans için P3 puan türünden puan almış olmak gereklidir.

Sistem Programcısı Çözümleyici ve Programcı alımı için adaylardan En az 60 KPSS Puanına sahip olmak gereklidir.

Büro Personeli alımı için ise en az 70 puan almış olmak şartı aranacaktır.

Başvurular Ne Zaman Yapılacak?

EÜAK Sözleşmeli personel alımında başvurular 10 gün içerisinde gerçekleştirilmesi gerekmektedir. Başvurular 20 Kasım 2023 tarihi ile başlamış olup en geç 1 Aralık 2023 tarihine kadar başvuruların yapılmış olması gerekmektedir. Başvurular sadece " Üniversitelerarası Kurul Başkanlığı - Personel Birimi (Üniversiteler Mahallesi 1600. Cadde No: 10 06800 Bilkent/ ANKARA " adresine gerçekleştirilmesi gerekmektedir.

İLANIN TAM METNİ BURADA