Türkiye İstatistik Kurumu memur alımı ilanı yayımlandı. Resmi Gazetede az önce yayımlanmış olan memur alımı ilanına göre TÜİK bünyesindeki eksikliği gidermek üzere farklı alanlarda memur alımı gerçekleştirilecektir. Söz konusu duyuru 12 Aralık 2022 tarihinde yayımlanmış olup TÜİK Ankara Merkez Teşkilatındaki eksikliği karşılamak üzere memur alımı gerçekleştirilecektir. Peki başvuru şartları nelerdir?

Memur Alımı Yapılacak Alanlar Hangileridir?

Türkiye İstatistik Kurumu bünyesine 10 kişilik kadro ile Memur alımı gerçekleştirecek. Bu yönde alımlar 5 farklı alanda olmak üzere, Ankara'da memur alımı yapılacak.

  • 3 Kişi İstatistik,
  • 2 Kişi İktisat,
  • 1 Kişi Matematik,
  • 2 Kişi Endüstri Mühendisliği,
  • 2 Kişi Bilgisayar Mühendisliği, Yazılım Mühendisliği, Elektrik Elektronik Mühendisliği,

alanlarında memur alımı gerçekleştirilecektir.

Başvuru İçin Adaylardan Aranan Şartlar Nelerdir?

Türkiye İstatistik Kurumu memur alımı başvurusu için adaylardan genel olarak 657 Sayılı Devlet memurları kanunun 48. maddesindeki şartlar aranacak. Bu kapsamda " Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak, Kamu haklarından mahrum olmamak, Görevini yapmasına engel olabilecek herhangi bir sağlık sorunu olmamak, Yapılacak güvenlik soruşturması ve arşiv araştırmasından olumlu sonuç alabilmek, 18 yaşını tamamlamış olmak, Erkek adaylar için askerliğini yapmış veya askerlik ile ilgisi olmamak" gibi şartlar aranacaktır.

Başvuru Özel Şartlar ne Olacak?

Genel şatlar dışında adaylardan KPSS, Eğitim ve Yaş şartları aranacak.

KPSS Şartı nedir?

Söz konusu alım yapılacak kadrolar için adayların 2022 veya 2021 yıllarında yapılan KPSS'den en az 70 puan almış olmaları gereklidir.

Yaş şartı nedir?

01 Ocak 2023 tarihi itibari ile 35 yaşından büyük olmamak.

Eğitim şartı:

Üniversitelerin Dört yıllık eğitim veren fakültelerinin, İstatistik, İktisat, Matematik, Endüstri Mühendisliği, Bilgisayar Mühendisliği, Yazılım Mühendisliği, Elektrik Elektronik Mühendisliği bölümlerinden mezun olmuş olmak veya bunlara denkliği olan Yurtdışı yükseköğretim kurumlarından mezun olmuş olmak şartları aranacaktır.

Başvurular Nasıl Yapılacak?

TÜİK Memur alımı ilanı için başvurular İnternet'ten yapılacak. Başvuru şartlarını sağlayan adaylar başvurularını sadece Kariyer adresi üzerinden olmak üzere (https://isealimkariyerkapisi.cbiko.gov.tr ) yapılacaktır.

İLANIN TAM METNİ

Editör: TE Bilisim