Resmi gazetenin 6 Temmuz 2020 tarihli kararına göre TÜBİTAK Türkiye Bilimsel ve Teknolojik Araştırma Kurumu tarafından iki farklı ilan açıklandı. TÜBİTAK’a bağlı TÜSSİDE bünyesinde görevlendirmek üzere Bilgisayar Mühendisi, Endüstri mühendisi, Sistem mühendisi, Yönetim bilişim sistemleri, işletme, İktisat, Ekonomi Finans ekonometri finansal ekonometri bölümlerinden mezun adaylara yönelik olarak 7 kişi alınacak.

Diğer yanda ise lisans bölümlerinin yine Mühendislik fakültelerinden mezun Yönetim bilişim sistemleri mezunu çalışma ekonomisi ve işletme mezunu arasından 2 kişi alınacaktır. Başvurular TÜBİTAK resmi internet sitesinden ilan detaylarına erişilebilecek ve Türkiye İş Kurumu üzerinden başvurular gerçekleştirilecektir.

TÜBİTAK LİSE MEZUNU DAĞITICI VE MEMUR ALIMI;

TÜBİTAK lise mezunu ve önlisans mezunu alanlarından bir tanesi ise raylı ulaşım teknolojileri Enstitüsü bünyesinde görev yapmak üzere memur alımı gerçekleştirilecektir. Başvurular 10 Temmuz 2020 tarihinde sona erecek ve memur kadrosunda Kocaeli ilinde 1 kişi terörle mücadele kapsamında istihdam edilecek. Adayların başvuru şartlarında kamu haklarından yasaklı olmamak. Görevine devam etmesine engel herhangi bir engelin olmaması. Yaş şartında; 1 Ocak 1985 tarihinden ve sonrasında doğmuş olmak. Erkek adayların askerlikle ilişiği olmaması ekip çalışmasına uygun. Aktif telefon trafiği yönetebilecek. Ön muhasebe konusunda bilgi sahibi. Bir yıl alanında tecrübeli ve bunu SGK belgelerle ispat edebilecek. Kolay ve hızlı öğrenilebilir ve uygulamaya geçebilecek adaylar başvuru yapabilirler. Eğitim şart anda büro yönetimi ve yönetici asistanlığı maliye İşletme yönetimi muhasebe ve vergi uygulamaları bankacılık ve sigortacılık dış ticaret Lojistik Adalet büro yönetimi sekreterlik mezunu olmaları gerekmektedir.

TÜBİTAK lise mezunu dağıtıcı alımı ilanında adayların eğitim sırasında lise ve dengi okullardan mezun olmaları gerekmektedir. Memur olmaya engel bir durum olmaması, kamu haklarından yasaklı olmamak yaz şartında 1 Ocak 1985 tarihi ve sonra doğmuş olmak gerekmektedir. Erkek adayın askerliğini ile işi olmayan görevini yapmaya engel hangi bir hususun olmaması, gelen giden kargo evrak ve dosya gönderimi yapabilecek telefon trafiğini yönetebilecek olay ve hızlı önemli uygulamaya geçebilme, sözlü iletişim kuvvetli, güler yüzlü, diksiyonu düzgün, en az alanda 1 yıl İş tecrübesi olmak gerekmektedir.

İŞİN OLSA

Editör: TE Bilisim